Nowe musy owocowe BoboVita z bohaterami bajki Masza i Niedźwiedź
W drugim półroczu życia niemowlęcia mleko z piersi mamy lub mleko modyfikowane nie stanowi już zazwyczaj jedynego pokarmu zaspokajającego jego potrzeby żywieniowe. Opanowanie umiejętności siedzenia i kierowania rączki do buzi pozwala dziecku na próbowanie posiłków o nowej konsystencji oraz zdobywanie kolejnych doświadczeń. To czas na naukę samodzielności! Dzięki nowym musom owocowym w tubkach BoboVita z bohaterami kultowej bajki Masza i Niedźwiedź mali smakosze mogą ją doskonalić, świetnie się przy tym bawiąc. Poznaj 4 pyszne nowości w poręcznych opakowaniach, które idealnie uzupełnią jadłospis malucha.
Sposób mam na mniam z Maszą i Niedźwiedziem to:
- 4 smakowite owocowe kompozycje dopasowane do potrzeb najmłodszych już po 6. miesiącu życia,
- produkty, które nie zawierają dodatku cukru*, a zgodnie z przepisami prawa także konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku,
- różnorodne owoce, w tym morele, truskawki, jabłka czy gruszki, które spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy jakości oraz pochodzą wyłącznie ze starannie wybranych i kontrolowanych pól i sadów,
- wygodne i dopasowane do małej rączki kolorowe opakowania wypełnione aż 100 gramami smakowitego musu – idealne dla dziecka, które doskonali umiejętność samodzielnego jedzenia,
- bezpieczne propozycje, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i podczas aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Nowości BoboVita z bohaterami bajki Masza i Niedźwiedź
- BoboVita Masza i Niedźwiedź jabłko z mango i pomarańczą po 6. miesiącu życia
- BoboVita Masza i Niedźwiedź jagody i jabłka z bananem po 6. miesiącu życia
- BoboVita Masza i Niedźwiedź morele z jabłkiem i gruszką po 6. miesiącu życia
- BoboVita Masza i Niedźwiedź truskawki i wiśnie z bananem po 6. miesiącu życia
Opakowanie 100 g, cena rekomendowana: ok. 3,99 zł
Więcej informacji o nowościach BoboVita można znaleźć na www.bobovita.pl.
* Zawierają naturalnie występujące cukry.
Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.