Nowe potworne perypetie na wyspie Iki-Iki! Premierowe odcinki „Monster Beach” w
Banda kolorowych potworków z serialu „Monster Beach” nawet najzwyklejsze czynności zamienia w szaloną zabawę. Występ w konkursie piosenki? Ich zespół muzyczny zrobi niezły bałagan. Misja ratunkowa? Mają na nią całkiem potworny plan! Wszystkie te przygody pojawią się w premierowych odcinkach 1. sezonu „Monster Beach”. Premiera w poniedziałek 6 grudnia o 15:20 w Cartoon Network.
Gdyby nie wyluzowany wujek surfer Woody, ich przygody mogłoby wyglądać nieco inaczej. Rodzeństwo Dean i Jan przyjechało do niego na kolorową wyspę Iki-Iki. Znajdują się na niej nie tylko plaże, drzewa i wszechobecny szum oceanu – żyją tam kolorowe potwory, a każdy z nich jest inny. Amphibia mieszka pod wodą, zrzędliwa Madge prowadzi stołówkę, a czerwony Brainfreeze i niebieski wilkołak Mutt są surferami. Kreskówka została stworzona przez animatorów z Australii – kraju, który słynie z miłości do surfowania.
W nadchodzących odcinkach straszni mieszkańcy wyspy postanowią wziąć udział w talent show. Założą zespół o nazwie Dzikość Buntu Gniew Bestii: taka nieposkromiona energia mogłaby rozgromić konkurs. Dean i Jan uznają, że potwory potrzebują poskromienia i zostaną ich menadżerami, lecz wtedy udział w konkursie nie pójdzie po myśli żadnego z nich. Zorganizują też misję ratunkową, aby uratować Mutta, który został pojmany przez służby porządkowe. Brainfreeze obwinia siebie o sytuację przyjaciela przez to, że wspólnie rozrabiali podczas zabawy, jednak rodzeństwo wie, jak rozwiązać sytuację. Wszystkie postacie będą musiały także odwrócić zaklęcie, które w złości rzuci na nie Doktor Knutt: w mig zmniejszy mieszkańców wyspy! Będzie to jeszcze trudniejsze, gdy Dean i Jan utkną w innym wymiarze.
Premiera nowych odcinków 1. sezonu „Monster Beach” już w poniedziałek 6 grudnia o 15:20 w Cartoon Network.
Emisja codziennie o 15:20 w Cartoon Network.
O Cartoon Network
Cartoon Network, będący częścią WarnerMedia, to numer jeden wśród kanałów dziecięcych oferujący przepełnione humorem, angażujące i uznane na całym świecie produkcje dla dzieci i ich rodzin: „Ben 10”, „Craig znad potoku”, „DC Super Hero Girls”, „Steven Universe”, „Niesamowity świat Gumballa”, „Młodzi Tytani: Akcja!”, „Victor i Valentino” i wiele innych. Oglądany w ponad 185 krajach, w ponad 450 milionach domów i w 33 językach, Cartoon Network inspiruje kolejne pokolenia twórców i innowatorów. Wielokrotnie nagradzane inicjatywy prospołeczne – Stop Bullying: Speak Up i CN Bądź kumplem, nie dokuczaj – są często wykorzystywane przez dzieci i dorosłych poszukujących narzędzi, które mogą pomóc w radzeniu sobie z palącym problemem dokuczania.
Biuro prasowe, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa
Barbara Izowska Senior PR & Marketing Manager CEE Benelux and GAS | Katarzyna Tumielewicz Marketing & PR Manager katarzyna.tumielewicz@warnermedia.com tel. +48 22 43 86 104 | Joanna Więckowska Project Manager | dotrelations joanna.wieckowska@dotrelations.pl +48 690 995 770
|
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.