Komunikaty PR

Nuda w domu? Nigdy więcej!

2020-05-26  |  11:00

Nie jest łatwo „zostać w domu” nie nudząc się i nie wpadając w pułapkę powtarzalnych rozrywek. Co robić kiedy już wyczerpiemy filmowy repertuar, a większość miejskich atrakcji dalej jest zamknięta? Jak przyjemnie spędzić czas w domu i to niekoniecznie przed ekranem telewizora czy telefonu?

 

Oto kilka pomysłów do wypróbowania z najbliższymi, nie tylko w czasie deszczowych dni:

 

  • Stwórz dziennik rodzinny lub kapsułę czasu

Jednym ze sposobów na wspólne spędzenie czasu może być prowadzenie dziennika, nad którym będziemy pracować każdego wieczoru. Od notatek z opisem dnia, przez odkryte nowe przepisy kulinarne, inspirujące cytaty, po autorskie zdjęcia i rysunki najmłodszych. Nie musimy się ograniczać do formy pisanej, ważne by razem stworzyć pamiątkę rodzinną, do której będzie można wracać po latach.

  • Czytaj na głos

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu usłyszał, jak ważne jest codzienne czytanie. Eksperci zgadzają się, że jest to czynność, która łączy ze sobą mnóstwo zalet: bliskość fizyczną i emocjonalną, naukę języka, umiejętność czytania, tworzy przestrzeń na rozmowę i poczucie stałego rytmu dnia. Zamiast przed telewizorem, usiądźcie więc wspólnie na kanapie i przeczytajcie ulubioną powieść.

  • Sztuka bez wychodzenia z domu? To możliwe

Teatry, galerie czy kina może i są zamknięte, ale nie znaczy to wcale, że nie możecie „wybrać się” wspólnie na spektakl lub operę! Wiele z instytucji kultury zadbało, aby przenieść i udostępnić jak najwięcej ze swoich zasobów online w ramach wolnego dostępu, w tym wybór spektakli i monodramów ze znanych polskich teatrów. Znajdźcie nowe sposoby wspólnego doceniania sztuki – wysłuchajcie koncertu na żywo, albo odkurzcie starą książkę ze zdjęciami. Może dzięki temu któryś z domowników odkryje w sobie artystę albo historyka sztuki?

  • Do zabawy wystarczy tylko kartka papieru

Baw się kreatywnie i rozwijaj swoje zdolności manualne. W sieci znajdziesz mnóstwo interesujących propozycji. Odwiedź stronę „Wydruki do nauki”, w ramach której firma HP udostępnia bogatą bibliotekę bezpłatnych, oryginalnych materiałów do zabawy i nauki w domu. Materiały pochodzą od uznanych instytucji takich jak Wydawnictwo Szkolne PWN, wydawnictwo Hokus Pokus, Chmurrra Burrra oraz szkoła internetowa Polonijka. Wśród stworzonej bazy znajduje się m.in. wybór wyjątkowych arkuszy ćwiczeń, puzzli, łamigłówek i zabaw kreatywnych skierowanych do dzieci w wieku 3-8 lat, a dla starszych kolorowanki terapeutyczne oraz materiały do nauki języków.

  • Rusz się!

Kto powiedział, że tańczy się tylko w klubach i na weselach? Wybierzcie kilka kawałków
z Waszej młodości i pokażcie swoim dzieciom jak się bawić. Może wspólnie uda wam się zgłębić tajniki nowego tańca?

I najważniejsze nie zapominaj o higienie pracy

Podstawowym problemem spędzania większości czasu w domu, jest zatarcie się granic pomiędzy czasem poświęcanym na pracę czy naukę, a tym spędzanym z rodziną i na odpoczynku. Jak tłumaczy Laura Phillips, neuropsycholog z Child Mind Institute w Nowym Jorku – Zapewnienie dzieciom zarówno jasnego planu dnia i możliwości zabawy jest obecnie niezwykle ważne. To bardzo istotne, żeby znaleźć czas, kiedy wszyscy domownicy mogą wspólnie zrelaksować się i odetchnąć od ciężaru obowiązków pracowych i szkolnych. Musimy konsekwentnie w ciągu dnia wydzielać czas, który spędzimy jako rodzina w sposób ciekawy i angażujący – apeluje Denise Pope, starszy wykładowca w Stanford Graduate School of Education, specjalizujący się w rozwoju dziecka. Wiemy z wieloletnich badań, że dla prawidłowego rozwoju najmłodszych jest to niezbędne – teraz bardziej niż kiedykolwiek.

 


http://hp.com/go/printandplay 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.