O sztuce rodzicielstwa do przyszłych rodziców
Rodzicielstwo to sztuka. Sztuka radzenia sobie z trudnościami i stawianie czoła wyzwaniom, które wiążą się z opieką nad dzieckiem. To niezapomniane, choć wymagające chwile. Doświadczenia związane z opieką nad pociechą są niewiarygodne, a dla wielu przyszłych rodziców pierwsze dziecko oznacza wejście w zupełnie nowy świat.
Sztuka rodzicielstwa polega na wypracowaniu umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami, aby zapewnić dziecku zdrowy rozwój i szczęśliwe życie. Jednym z jej najważniejszych aspektów jest dbałość o zdrowie psychiczne. W czasie ciąży i po porodzie kobieta może odczuwać stres i presję. Ważne jest więc, aby dbać o swoje potrzeby emocjonalne. Warto również szukać wsparcia wśród bliskich oraz specjalistów, takich jak psychologowie czy terapeuci.
Kolejnym istotnym elementem sztuki rodzicielstwa jest radzenie sobie z trudnymi momentami, których każdy rodzic z pewnością doświadczy. Nie należy popadać w poczucie winy. Wszyscy miewamy chwile zawahań i wątpliwości, ale pamiętajmy, aby po prostu być najlepszą wersją siebie. Tylko i aż tak wiele. Wiele kobiet przyzna, że zdarzało im się pomyśleć o sobie, jako o „złej matce”. Zupełnie bez powodu. Każda mama czasami o czymś zapomni, zabraknie jej doby lub po prostu da się ponieść emocjom. W takich sytuacjach warto pamiętać, że żadna z nas nie jest i nigdy nie była idealna. Jesteśmy jednak idealne na swój sposób. Wszystkie przez to przechodziłyśmy lub przechodzimy, a kluczowe jest, by po prostu odnaleźć balans i nie zapomnieć także o swoich potrzebach. Jesteś przecież tak dobrą mamą, jak tylko potrafisz. I to jest piękne. Przeżywasz niezapomniane, piękne chwile, ale nikt nie powiedział, że te będą wyłącznie kolorowe. A mówiąc o tych wszystkich momentach, być może to okazja, by uwiecznić je w wyjątkowy, nowoczesny sposób. Od samego początku.
W dzisiejszych czasach innowacje w położnictwie stają się coraz bardziej popularne. Baby.link to innowacyjna usługa, która umożliwia partnerom uzyskanie wizualizacji USG 3D w czasie ciąży bez potrzeby instalacji jakiejkolwiek aplikacji. To nie tylko łatwe i szybkie rozwiązanie, ale także niezapomniane wrażenia dla przyszłych rodziców. Usługa umożliwia ponadto dzielenie się swoim szczęściem m.in. z rodzeństwem, dziadkami lub przyjaciółmi, dając im możliwość zobaczenia modelu 3D dziecka poprzez wysłanie spersonalizowanego linku wraz z wiadomością.
Warto zauważyć, że Baby.link to nie tylko praktyczne rozwiązanie dla przyszłych rodziców, ale także sposób na tworzenie niezapomnianych wspomnień. Obejrzenie wizualizacji jest z pewnością niesamowitym przeżyciem i może pomóc w budowaniu więzi z pociechą jeszcze przed jego narodzinami.
Więcej informacji na temat spółki baby.link znajdziemy na stronie www.baby.link.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.