Komunikaty PR

Odkryj Rowerową Planetę Škody w Robloxie!

2023-11-15  |  13:00
Biuro prasowe

Już 8 listopada 2023 r. w popularnej grze Roblox rozpoczęła się rowerowa przygoda edukacyjna, w której na graczy czekają różne wyzwania. Škoda przygotowała serię misji rowerowych, a każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zasad ruchu drogowego podczas ich wykonywania. Przygoda kończy się quizem przypominającym test na kartę rowerową, a 200 graczy z najlepszym wynikiem wygrywa prawdziwy kask z logo Škody! Nagroda będzie czekała na zwycięzców w najbliższych salonach marki. 

Stworzona przez Škodę gra ma na celu edukację nastolatków w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w formie nauki przez zabawę. Opracowane misje przygotują młodych graczy do poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych, a także zaszczepią w nich zdrowe nawyki. Po przejściu zadań uczestnicy będą wiedzieli m.in. jak ważne jest diagnozowanie stanu roweru lub jak należy wskazywać kierunek jazdy. Rozgrywka opiera się na schemacie gry multiplayer z elementami role-play (RP) na podstawie licznych zadań i mini-gier zręcznościowych. Nie zabraknie w niej także elementu rywalizacji w postaci wyścigów rowerowych – oczywiście jedynie na przeznaczonych do tego, bezpiecznych torach.

– Temat rowerów, jak i bezpieczeństwa na drodze, jest częścią tożsamości naszej marki, dlatego też wprowadziliśmy ważne dla nas wartości do świata gry Roblox. "Rowerowa Planeta Škoda", to przede wszystkim promowanie kultury rowerowej oraz prawidłowych nawyków, które powinny być pielęgnowane od najmłodszych lat. W grze Roblox uczestnicy dostaną szansę utrwalić wiedzę oraz poznać nowe przepisy poprzez zabawę. – mówi Natalia Tomaśko, Specjalista ds. Komunikacji marki Škoda.

Przygoda – czas start!

Nowego gracza wita wiadomość, z której dowiaduje się, co to za świat i jakie panują w nim zasady. Pierwszym etapem jest udanie się do Salonu Škody i wyposażenie się w niezbędny ekwipunek. Na miejscu gracz dowiaduje się, że przechodząc przez kolejne kroki rozgrywki zawsze musi mieć na głowie kask, który zapewni mu bezpieczeństwo. Po poprawnym wykonaniu zadań gracz zbiera „kaskę”, którą może przeznaczyć na dedykowane kody w wirtualnym Salonie. Dla najlepszych 200 graczy czekać będzie nagroda w prawdziwym życiu, a o pozycji w rankingu decydują zdobywane punkty. Zwycięzcy zostają poinformowani o możliwości odebrania „trofeum”, a następnie otrzymują formularz do wypełnienia przez opiekuna. W najbliższym salonie marki będą mogli odebrać prawdziwy kask w wybranym kolorze: śliwkowym, błękitnym, białym lub oliwkowym.

Struktura świata i jego tajemnice

Rowerowa Planeta Škody dzieli się na: miasto i park rozrywki. Pierwsza z nich to strefa bezpieczeństwa i nauki na zasadach gry RP, gdzie znajdują się kluczowe elementy rozgrywki, takie jak: Salon Škody, Bike Shop, Garaż, czy „znajdźki”. Z kolei w strefie zabawy i szaleństwa obowiązuje tryb multiplayer. Park rozrywki przepełniony jest stoiskami z akcesoriami, dodatkowymi zadaniami i bramami kryjącymi tajemnice do odblokowania.

Dołącz do gry i rozpocznij eksplorowanie! Do udziału w wyzwaniach zachęcamy nie tylko młodszych graczy, ale również dorosłych, którzy będą mogli przetestować swoją dotychczasową wiedzę. Rozgrywka przyniesie każdemu świetną zabawę oraz wiele nauczy. Dołącz do nas i udowodnij, jak dobrze znasz zasady ruchu drogowego!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.