Komunikaty PR

Odkryj smakowite chrupeczki BoboVita Bio, idealne wsparcie w nauce gryzienia

2020-10-15  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.05 MB )

Jeśli maluch zna już smak i konsystencję warzyw, owoców, zbóż, a także próbował posiłków z mięsem i rybką, oznacza to, że przed nim kolejny ekscytujący etap rozszerzania diety. Zdobyte w ostatnich miesiącach umiejętności jedzenia gładkich przecierów i takich z grudkami pozwalają mu na rozpoczęcie nauki gryzienia! Z myślą o nowych wyzwaniach i rozwijaniu u dziecka zdolności jedzenia produktów o różnych strukturach BoboVita wprowadziła wyjątkowo smakowite nowości. Poznaj chrupeczki BoboVita Bio o różnorodnych kształtach dopasowanych do małej rączki, które pomogą w nauce gryzienia wszędzie tam, gdzie tylko będziecie mieli na to ochotę!

W drugim półroczu życia maluch wciąż każdego dnia delektuje się mlekiem mamy lub karmiony jest mlekiem modyfikowanym. To również czas, kiedy odkrywanie przez niego nowych smaków, zapachów i konsystencji posiłków rozpoczęło się na dobre. Niemowlę spróbowało już z pewnością i polubiło dania w formie gładkich przecierów, musów, a także te z grudkami i nieco większymi kawałkami. Opanowanie nowych umiejętności jedzenia i pojawiające się pierwsze ząbki pozwalają na kontynuację przygody z rozszerzaniem diety. Nadszedł odpowiedni moment na kolejny krok – rozpoczęcie nauki gryzienia.

Chrupanie dostosowane do potrzeb najmłodszych

Sięgając po pierwsze produkty do gryzienia dla malucha, warto mieć na uwadze jego wyjątkowe potrzeby. Organizm dziecka wciąż się rozwija i jest bardzo wrażliwy na wpływ czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego – dotyczy to również składników pożywienia. Właśnie dlatego wybór produktów dla malucha nie powinien być kwestią przypadku czy kolorowej etykiety. Wsparciem w komponowaniu jadłospisu najmłodszych jest żywność stworzona z myślą o nich – ze wskazaniem wieku na opakowaniu. Widoczne oznaczenie, np. po 7. czy 10. miesiącu życia, wskazuje rodzicom, że zarówno receptura, oparta na bezpiecznych składnikach odpowiedniej jakości, jak również konsystencja produktu uwzględniają wymagania żywieniowe maluchów na różnych etapach rozwoju.

Czy wiesz, że…

produkty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci jeszcze zanim trafią na sklepową półkę, muszą spełnić wyjątkowo surowe normy jakości – o wiele bardziej restrykcyjne w porównaniu do żywności ogólnodostępnej? Staranny dobór dostawców oraz setki testów jakości i bezpieczeństwa to kluczowe czynniki gwarantujące, że produkt spełni wymagania żywieniowe najmłodszych.

Bio nowości idealne do chrupania

Wybór bezpiecznych i smacznych produktów, które będą wspierać malucha w nauce gryzienia, może być dla rodziców niełatwym zadaniem. Właśnie dlatego z myślą o najmłodszych, stojących przed wyzwaniem akceptacji posiłków o nowej strukturze, powstały chrupeczki BoboVita Bio. Pyszne nowości to 4 smakowite propozycje ze składnikami odpowiedniej jakości – dopasowane do potrzeb niemowląt już po 7. miesiącu życia. Nie zawierają dodatku cukru*, a zgodnie z przepisami prawa także konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Chrupeczki BoboVita Bio poza tym, że są smaczne i w pełni bezpieczne dla maluchów, spełniają wymagania rolnictwa ekologicznego. Oznacza to, że zawarte w nich zboża, warzywa, w tym warzywa strączkowe, oraz owoce są starannie wyselekcjonowane i pochodzą w 100% z certyfikowanych ekologicznych upraw, prowadzonych z najwyższą dbałością o środowisko naturalne. Chrupiące nowości o zabawnych kształtach, takich jak krążki czy gwiazdeczki, dopasowane są do małych rączek, dlatego stanowią idealne wsparcie w nauce gryzienia zarówno w domu, jak i poza nim!

„W BoboVita wiemy, że nauka gryzienia to ważny etap rozszerzania diety malucha. Aby zaspokajać potrzeby żywieniowe najmłodszych i wspierać zdobywanie przez nich nowych umiejętności, wzbogaciliśmy naszą ofertę produktów Bio o nowość – chrupeczki BoboVita Bio. To smakowite i gotowe do schrupania propozycje, których receptury oparte są wyłącznie o bezpieczne składniki odpowiedniej jakości. Wspierają naukę gryzienia u niemowląt już po 7. miesiącu życia, a ich wielkość i kształt idealnie pasują do małej rączki – tak, aby maluch mógł je samodzielnie chwycić i cieszyć się ich smakiem zarówno w domu, jak i podczas spaceru czy w podróży. Są pyszne, dopasowane do wymagań najmłodszych i stanowią dobry wybór dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci produktów ekologicznych, powstałych z myślą o dobru planety – różnorodności biologicznej, kondycji gleby i źródłach wody” – tłumaczy Aleksandra Rytel, kierownik ds. zarządzania marką BoboVita.

* Zawierają naturalnie występujące cukry.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. posiłki, zupki, przeciery owocowe w słoiczkach, musy owocowe w tubkach i kaszki. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie www.bobovita.pl.

O Nutricia

Nutricia, służy ludziom najlepszą opieką żywieniową w najwrażliwszych momentach ich życia. Firma jest liderem w sprzedaży produktów dla niemowląt i małych dzieci[1] oraz żywności medycznej dla osób wymagających specjalnej diety[2]. Od ponad 120 lat tworzy wartościowe produkty, dopasowane do potrzeb konsumentów na różnych etapach życia i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb żywieniowych.

W ofercie firmy znajdują się m.in. produkty dla niemowląt i małych dzieci (mleka modyfikowane marki Bebiko 2, Bebilon 2, żywność uzupełniająca marki BoboVita), a także żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do podaży doustnej (m.in. Nutridrink, Nutridrink Protein, Cubitan), jak również do podaży przez zgłębnik (m.in. preparaty linii Nutrini i Nutrison). Receptury wszystkich produktów oparte są na najnowszych osiągnięciach naukowych oraz szerokiej wiedzy na temat składników odżywczych i ich roli w organizmie.

Nutricia Polska powstała w 1993 roku z połączenia polskiej firmy i zagranicznego inwestora. Dziś, firma w warszawskiej siedzibie oraz w dwóch fabrykach w kraju - w Opolu oraz w Krotoszynie, zatrudnia ponad 1200 pracowników.

Fundacja Nutricia, od 1996 roku konsekwentnie edukuje w obszarze żywienia niemowląt i małych dzieci oraz pacjentów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, a także wspiera działalność badawczo-naukową środowiska medycznego.

Nutricia jest częścią grupy spółek DANONE - producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia. W Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz misja niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez oferowane produkty oraz realizowane projekty i programy - w myśl wspólnej wizji One Planet. One Health - spółki DANONE zachęcają do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień, a także przyczyniają się do zdrowia kolejnych pokoleń i lepszego stanu naszej planety.

W 10 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób, rozwijających się zawodowo w bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy.

Poznaj grupę spółek DANONE, odwiedzając nową stronę internetową www.danone.pl.

 


[1] Nutricia za Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Food), sprzedaż wartościowa w okresie od marca 2019 do lutego 2020 w kategorii Żywność dla dzieci (kategoria rozumiana jako suma certyfikowanych: kaszek, deserów, napojów, przekąsek, mlek modyfikowanych oraz obiadków i zupek dla dzieci do 3. roku życia).

[2] IQVIA, NFZ, Badanie „Żywienie dojelitowe w szpitalach” zrealizowane przez PEX PharmaSequence (2018).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.