Komunikaty PR

Odkryjcie epicki wrak statku z zestawem LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud

2020-04-01  |  16:00
Biuro prasowe

Ahoj przyjaciele! Odkryjcie epicki wrak statku z nowym zestawem LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud

Grupa LEGO zaprezentowała najnowszy zestaw z serii LEGO Ideas, nawiązujący do popularnego motywu z kolekcji LEGO Pirates. Inspirowany modelem statku pirackiego Barakuda Czarnych Mórz z 1989 roku, LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud pozwoli spragnionym przygód przeszukiwać wyspę i wrak słynnego okrętu Kapitana Rudobrodego, zagubionego na morzu ponad 30 lat temu. 

Fani morskich opowieści i przygód nieustraszonych piratów będą mieli okazję poszerzyć kolekcję o nową pozycję. Do sprzedaży właśnie trafił wyjątkowy zestaw LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud. 

Statek według projektu fana

Nowy zestaw LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud został stworzony na podstawie pomysłu jednego z fanów klocków LEGO, Hiszpana Pablo Sancheza Jiméneza. Na specjalnej platformie ideas.LEGO.com, dedykowanej koncepcjom miłośników LEGO, zamieścił on projekt, który w rekordowym czasie zaledwie 25 dni zdobył głosy 10 tysięcy fanów i tym samym został wybrany do wdrożenia i wzbogacenia kolekcji LEGO. Projektant od dzieciństwa pasjonował się wszystkim, co związane z piratami, a inspiracją do tej kreacji były zabawy klockami z tatą. 

Seria LEGO Ideas bazuje na projektach stworzonych przez fanów. Wybrane pomysły dopracowywane są przez głównych projektantów LEGO, następnie trafiają do sklepów. Część dochodów ze sprzedaży otrzymuje pomysłodawca. 

Co w zestawie? 

Zestaw LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud składa się z 2 545 części i ma wszystko, czego potrzebuje pirat i fan klocków LEGO, by stworzyć statek z prawdziwego zdarzenia, wyposażony m.in. w kajutę kapitana, spiżarnię czy ładownię. Okrętem Kapitana Rudobrodego można ruszyć z akcją ratunkową, by odbić załogę. Z kolei po rozmontowaniu niektórych części statku konstruktorzy LEGO mogą zbudować wyspę, szukać ukrytego na niej skarbu i tworzyć nowe własne opowieści. 

W komplecie znajduje się 8 minifigurek inspirowanych postaciami piratów z poprzednich kolekcji. Są wśród nich ikoniczny Kapitan Rudobrody, Lady Kotwica, Robin Łup, bliźniacy Grot i Szot, a także inne figurki piratów, kościotrupów i zwierząt.

Zestaw 21322 LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud jest dostępny w sprzedaży online na LEGO.pl i stacjonarnie w sklepach LEGO od 1 kwietnia 2020 roku. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 16. roku życia. 

 

Biuro prasowe LEGO:


Joanna Kuźma

Senior Account Executive

tel. +48 502 093 511

e-mail: joanna.kuzma@ogilvy.com 

 

Małgorzata Malesa

Junior Account Executive

tel. +48 502 555 811 

e-mail: malgorzata.malesa@ogilvy.com

 

Katarzyna Walewska – Napiórkowska 

Account Supervisor

tel. +48 502 555 821

e-mail: katarzyna.walewska-napiorkowska@ogilvy.com

 

O Grupie LEGO:

Grupa LEGO jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund (Dania) i głównymi oddziałami w Enfield (USA), Londynie (Wielka Brytania), Szanghaju (Chiny) i Singapurze. W 1932 roku firmę założył Ole Kirk Kristiansen. Bazuje ona na ikonicznym klocku LEGO® i jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie.

Zgodnie ze swoim mottem: "Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”, spółka angażuje się w rozwój dzieci, a jej misją jest inspirowanie przyszłych budowniczych do rozwijania swoich umiejętności poprzez twórczą zabawę i naukę. Produkty LEGO sprzedawane są na całym świecie. Z ofertą można zapoznać się na www.LEGO.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe

Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Robotyka i SI

Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci​ poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.