Odkryjcie świat fantazji z Panem Kleksem w Westfield Arkadia
Już od 4 grudnia, klienci Westfield Arkadia będą mieli niepowtarzalną okazję przeżyć wyjątkowe emocje w trakcie jedynego w Warszawie wydarzenia promującego nową wersję filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Film wraca na ekrany kin po 40 latach, a współpraca przy okazji jego promocji potwierdza pozycję Westfield Arkadia nie tylko jako miejsca, w którym na klientów czekają flagowe sklepy polskich i światowych marek, ale także wyjątkowe wydarzenia.
Od 4 do 9 grudnia, w Westfield Arkadia, dzieci (i nie tylko) będą mogły puścić wodze fantazji i budować konstrukcje z klocków LEGO, realizując też różne zadania konkursowe oraz biorąc udział w warsztatach. Do ich dyspozycji zostanie oddanych kilka zróżnicowanych tematycznie stref: strefa tworzenia Akademii Pana Kleksa, strefa konkursowa, strefa warsztatowa, strefa swobodnego budowania LEGO i LEGO Duplo oraz strefa warsztatów dla szkół o historii wynalazków (dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 13:45, po wcześniejszym zapisaniu się pod adresem rzecznik@westfieldarkadia.pl). Kulminacją atrakcji będzie sobotnie spotkanie z twórcami i aktorami uwspółcześnionej ekranizacji bajki Jana Brzechwy. Udział w nim wezmą Antonina Litwiniak (Ada Niezgódka), Sebastian Stankiewicz (Ptak Mateusz), Daniel Walasek (Vincent), Daria Kalinchuk (Natasza) oraz reżyser i scenarzysta filmu Maciej Kawulski. Spotkanie odbędzie się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w godzinach 16:00 – 18:00.
– Westfield Arkadia od wielu lat buduje i umacnia swoją pozycję na rynku. Chcemy być nie tylko miejscem, w którym na klientów czeka wyjątkowa oferta, doskonała jakość usług, ale też niezapomniane wydarzenia. Zależy nam na tym, by dostarczać klientom „coś ekstra”. Takie wydarzenia jak promocja nowej wersji filmu „Akademia Pana Kleksa” to niepowtarzalna w Warszawie okazja na spotkanie z Panem Kleksem i innymi bohaterami filmu, i to w otoczeniu unikatowej scenografii z klocków LEGO. Zapraszam do Westfield Arkadia już od 4 grudnia! - mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.
Promocja wydarzenia będzie wsparta szeroką kampanią mediową (DOOH, radio, online) oraz na nośnikach własnych centrum. m.in. ekranach wielkoformatowych, za wynajem których (także partnerom zewnętrznym) odpowiedzialna jest agencja mediowo-eventowa Westfield Rise.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.