Odwiedźcie laboratorium Profesora Atomka w Galerii Dominikańskiej!
Jak zbudować kalejdoskop? Czym jest tęcza i co ma wspólnego z Newtonem? Jak zrobić sztuczny śnieg? A czy woda może płynąć do góry? Jesteście gotowi na niesamowitą podróż w świat eksperymentów i nauki? Jeśli ciekawią was różne zjawiska zachodzące w przyrodzie, przygotujcie się na emocjonującą zabawę z Profesorem Atomkiem! Już w sobotę, 31 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników nauki i dobrej zabawy do Galerii Dominikańskiej na wspólne eksperymentowanie!
Już tylko dwa dni pozostały do spotkania z niesamowitym Profesorem Atomkiem! Niezwykły naukowiec przeniesie was do krainy ekscytujących doświadczeń, gdzie fizyka i chemia stają się czystą magią! Sobotnie wydarzenie w Galerii Dominikańskiej jest idealną propozycją dla wszystkich tych, którzy uwielbiają dobrze się bawić, a przy okazji zdobywać nową wiedzę. Podczas pięciogodzinnego Science Show (12.00-17.00), zobaczycie wiele eksperymentów, które zaskoczą nawet najbardziej wymagających uczestników – zarówno młodszych, jak i starszych!
Podczas wizyty w laboratorium Profesora Atomka odkryjemy tajemnice tarcia i jego mocy. Sprawdzimy, czy woda może płynąć do góry, wspólnie zbudujemy kalejdoskop i stworzymy sztuczny śnieg. Na przykładzie własnoręcznie wytwarzanego slime’a (rozciągliwej masy plastycznej) dowiecie się, czym są właściwie polimery. Przekonacie się, jak powstaje tęcza i co ma wspólnego z Newtonem. Skonstruujemy też pojazd na napęd balonowy. A to tylko niektóre z atrakcji, które na was czekają!
Każdy uczestnik będzie miał okazję wziąć udział w warsztatach, zadać pytania i samodzielnie eksperymentować, a do tego wczuć się w rolę niesamowitego naukowca. Czekają na was laboratoryjne fartuchy, szalone peruki, naukowe rekwizyty i niesamowite pokazy!
Odwiedźcie nas w najbliższą sobotę, 31 sierpnia. Zajęcia odbędą się w godzinach 12.00-17.00, a udział w nich jest bezpłatny. Wydarzenie zlokalizowane będzie w Galerii Dominikańskiej na poziomie +1 koło Strefy Rozrywki. Przyjdźcie i przekonajcie się, że nauka to niesamowita przygoda, pełna zaskakujących odkryć i niezapomnianych wrażeń! Nie możecie tego przegapić!
Więcej informacji na stronie https://galeria-dominikanska.pl/ bądź na profilu Fb: https://www.facebook.com/GaleriaDominikanska/.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.