Organizują zbiórkę wyprawek dla małych pacjentów

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Odwiedzając w tę sobotę centrum handlowe Nowe Bielawy, będzie można pomóc w przygotowaniu wyprawek dla małych pacjentów, którzy walczą m.in. z chorobami nowotworowymi. Zbiórka przyborów szkolnych rusza już o 10:00. Przyłączyć się może każdy.
Na onkologię i hematologię Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy co roku trafia wiele dzieci potrzebujących pomocy. Leczone są tutaj m.in. na choroby nienowotworowe i nowotworowe układu krwiotwórczego i limforetikularnego czy nowotwory narządowe. Niestety dla wielu małych pacjentów leczenie wiąże się z długim pobytem w placówce, a co za tym idzie, wyrwaniem z codzienności, w tym z przygotowań do roku szkolnego.
O tym, że skompletowanie wyprawki wiąże się z dobrą zabawą, przypomni akcja, która już 7 września odbędzie się w centrum handlowym Nowe Bielawy w Toruniu. Niemal przez cały dzień Fundacja Akademia Rozwoju Anny Kruszyk będzie prowadzić tam zbiórkę materiałów szkolnych, które trafią do małych pacjentów.
– Wiele z tych dzieci, z racji skomplikowanego często leczenia, nie może dziś po prostu pójść do sklepu z opiekunem i kupić sobie zeszyty z ulubioną postacią z kreskówki czy wybrać wymarzony piórnik. Tą akcją chcemy dać im taką możliwość, bez opuszczania murów szpitala – mówi Marta Wiśniewska z CH Nowe Bielawy w Toruniu.
– Dlatego wspólnie z naszym partnerem organizujemy zbiórkę wyprawek. Niemal przez cały dzień każdy będzie mógł podarować dzieciom przybory szkolne. Zebrane w ten sposób dary zostaną spakowane i zawiezione do Szpitala. Liczymy, że torunianie otworzą serca i wspólnie skompletujemy dla chorych dzieci wyprawki, o których marzą – dodaje.
Zbierane będzie wszystko, co tylko potrzebne jest do plecaka. Dzieciom można podarować m.in. kredki, zeszyty, bloki techniczne i rysunkowe, piórniki, farby plakatowe lub akwarele, flamastry, pastele, plecaki czy torby na obuwie na wf. Ważne jednak, żeby były one nowe. Należy bowiem pamiętać, że trafiają one do szpitala – mówią organizatorzy.
Ale celem akcji jest jeszcze jeden. – Rodzice tych dzieci skupieni są obecnie przede wszystkim na zdrowiu swoich pociech. Tą zbiórką chcemy ich odciążyć, także do pewnego stopnia finansowo, aby nie musieli martwić się zakupami zeszytów, bloków czy farb – mówi Marta Wiśniewska.
Zbiórka trwa od godziny 10:00 do 17:00. CH Nowe Bielawy, ul. Olsztyńska 8.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.