Komunikaty PR

OSTATNI DZWONEK NA WYKORZYSTANIE BONU TURYSTYCZNEGO

2023-02-09  |  11:00
Biuro prasowe

Ferie zimowe 2023 wystartowały i cieszą się przepiękną, śnieżną aurą w wielu regionach Polski. Szukając okazyjnych cen ośrodków wypoczynkowych, warto zainteresować się wykorzystaniem bonu turystycznego. Ministerstwo Sportu i Rekreacji jakiś czas temu oficjalnie ogłosiło, że przedłuża ważność bonu tylko do 31 marca 2023 roku. To ostatni dzwonek by zrealizować państwowe świadczenie uprawniającego do kwoty 500zł na każde dziecko. Gdzie dokładnie możemy wyjechać, wykorzystując przy tym bon turystyczny? Oto propozycje w sam raz na ferie zimowe.

Aktualnie polska turystyka mierzy się z niepewnością geopolityczną oraz inflacją. Wielu Polaków chcąc zapewnić atrakcyjne ferie zimowe dla swoich dzieci, ze względu na duży wzrost cen, jest zmuszonych zrezygnować z urlopowego wypadu na wczasy. Ogromnym wsparciem dla branży hotelarskiej i nie tylko, okazuje się być bon turystyczny. To on realnie może umożliwić wyjazd na narty, zapewnić kolonie dziecku czy wybrać się nad morze w celach rekreacyjnych. Jest to idealne narzędzie konkurencyjne wobec zagranicznych ofert, które pomimo kryzysu i inflacji daje możliwość wyjazdu choćby na kilka dni dla całej rodziny, bądź wspomoże budżet wyjazdowy. Ministerstwo Sportu i Rekreacji ogłasza ostatni dzwonek na wykorzystanie wymienionego świadczenia. Pozostał zatem idealny czas ferii zimowych, aby zrealizować bon turystyczny i cieszyć się zimowym szaleństwem wraz z całą rodziną.

Gdzie możemy zrealizować bon turystyczny?

Bon turystyczny oferujący wykorzystanie 500zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko
z niepełnosprawnościami można pobrać w sposób elektroniczny i zrealizować w wybranych do tego miejscach i obiektach turystycznych. Zgodnie z regulaminem świadczenie można wykorzystać, m.in. w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, czy gospodarstwach agroturystycznych. Nadwiślańska Agencja Turystyczna posiadając w swojej ofercie rozmaite obiekty wypoczynkowe, oferuje polskim rodzinom wspólny wypad zarówno na narty, jak i nad morze. Sieć hoteli NAT honoruje bon turystyczny i oferuje przy tym niezapomniane ferie zimowe przepełnione różnorodnymi atrakcjami takimi jak narty, snowboard, baseny, gabinety spa, czy sale zabaw dla dzieci.

- Doskonałym rajem dla narciarzy i nie tylko jest Hotel*** NAT Wisła (Ogrodzisko) zlokalizowany w samym sercu pasma gór Beskidu Śląskiego, na stoku Cieńkowa. Obiekt ten idealnie sprawdzi się dla osób chcących aktywnie spędzić ferie zimowe i skorzystać z uroków śnieżnobiałych i urokliwych warunków pogodowych. Tuż przy hotelu można znaleźć wyciągi narciarskie i wiele pieszych ścieżek górskich, a w ramach odpoczynku obiekt oferuje strefę relaksu z jacuzzi i sauną – mówi Franciszek Glazer, Dyrektor hotelu.

Kolejnym równie atrakcyjnym miejscem na wypoczynek w czasie ferii i honorującym bon turystyczny jest Hotel*** NAT Krynica Zdrój (Jagiellonka), położony w samym centrum uzdrowiskowego i leczniczego mikroklimatu zwanego „Perłą Polskich Uzdrowisk”. Krynica Zdrój to jedno z najbardziej popularnych regionów górskich, słynących ze wspaniałych warunków sportowych. Obiekt ten to połączenie pobytu zdrowotnego z licznymi aktywnościami fizycznymi. Dla młodych fanów sportów zimowych, Krynica Zdrój oferuje wiele tras narciarskich, kryte lodowisko oraz sankostradę znajdującą się na Górze Parkowej. Sieć hoteli NAT honoruje bony turystyczne również w północnych rejonach Polski. Rodziny preferujące prozdrowotny klimat, możliwość powdychania jodu i spokojnego spędzenia ferii zimowych mogą odwiedzić Hotel*** NAT w Sarbinowie. To polecane przez właścicieli miejsce dla rodzin z dziećmi, chcącymi się zrelaksować, odpocząć i zregenerować organizm we wspaniałym nadmorskim mikroklimacie.

Szczegółowe informacje na temat bonu turystycznego ważnego tylko do 31 marca 2023 roku i formy jego realizacji można znaleźć po linkiem: https://www.nat.pl/pl/polski-bon-turystyczny

 

Nadwiślańska Agencja Turystyczna (NAT) – sieć polskich hoteli i ośrodków wypoczynkowych, www.nat.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.