Ostatni weekend wakacji w Porcie Łódź pełen atrakcji!
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Zbliża się koniec wakacji, ale w Porcie Łódź nie ma mowy o nudzie! Centrum przy Pabianickiej zaprasza na pełne emocji wydarzenia, które umilą czas zarówno najmłodszym, jak i całym rodzinom. W planach filmowy wieczór, edukacyjne miasteczko przedsiębiorczości oraz mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu.
Dobranocka pod chmurką i filmowe przygody z Dr. Dolittle
W czwartek, 29 sierpnia, o godz. 21:00 zapraszamy na wieczór filmowy w ramach TME Polówka. Na dużym ekranie na Patio Portu Łódź wyświetlony zostanie pełen humoru i przygód film „Doktor Dolittle” z 2020 roku. Ta adaptacja klasycznej opowieści o ekscentrycznym lekarzu, który rozumie język zwierząt, przeniesie widzów w magiczny świat egzotycznych zwierząt i niezapomnianych przygód. Film, pełen humoru i wzruszeń, z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To doskonała okazja, aby spędzić ostatni wakacyjny czwartkowy wieczór na atrakcji „pod chmurką” w gronie najbliższych.
Miasteczko Przedsiębiorczości
W Porcie Łódź trwa Miasteczko Przedsiębiorczości – interaktywna atrakcja dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. To wyjątkowa szansa, by mali goście wcielili się w różne zawody i zrozumieli, jak funkcjonuje prawdziwe miasto. Wcielając się w role lekarzy, sprzedawców czy pracowników fabryki, dzieci nie tylko zdobywają „moneciaki” za swoją pracę, ale także uczą się zarządzać finansami, płacić podatki i rachunki. To fantastyczna zabawa, ale również cenna lekcja przedsiębiorczości. Miasteczko czynne jest codziennie (z wyjątkiem niedzieli niehandlowej 1 września) do 7 września w godz. 11.00-19.00.
Atrakcje na Patio
Port Łódź przygotował także wiele aktywności na swoim Patio. W czwartek, piątek i sobotę od 16:00 do 21:00 czeka mnóstwo zabawy w różnych strefach tematycznych. M.in. w Strefie Bąbelkowej dzieci i dorośli będą mogli podziwiać olbrzymie, kolorowe bańki mydlane oraz spróbować wyjątkowej atrakcji – zamknięcia w gigantycznej bańce mydlanej.
Z kolei Strefa Gier Piknikowych przeniesie nas w czasy dzieciństwa, oferując klasyczne zabawy takie jak gra w klasy, animacje z chustą edukacyjną, skakanie na skakance czy hulahop. Sportowe konkurencje również będą dostarczać mnóstwa emocji, a miłośnicy gier logicznych mogą spróbować swoich sił w Mega Jendze lub wciągającej grze o emocjach.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.