Komunikaty PR

Oto najczęstsze błędy przy wyborze akcesoriów elektronicznych do nauki

2021-08-20  |  12:13

Lada moment maluchy stacjonarnie wracają do szkół. Dlatego trzeba zastanowić się, jaki wybrać sprzęt do nauki – w szkole czy zdalnie. Warto też poważnie przemyśleć, jakich błędów uniknąć przy inwestowaniu w takie gadżety jak mysz, klawiatura, kamera internetowa, multiport do podłączenia zewnętrznych urządzeń czy ładowarka do smartfona.

Przy wyborze sprzętów do nauki, przeszukiwania sieci czy korzystania z multimediów łatwo popełnić często spotykane błędy, które mogą skutecznie zepsuć korzystanie z komputera czy smartfona. Czasami brak jakiejś funkcjonalności lub cechy, źle dobrane wymiary urządzenia lub niewłaściwie określone potrzeby latorośli mogą przełożyć się na gorsze wyniki w nauce lub ogólną niechęć do korzystania ze sprzętu elektronicznego w celach edukacyjnych. Radzimy, czego uniknąć przy dobieraniu optymalnego zestawu akcesoriów, mających w założeniu uczynić naukę (w szkole czy w domu, podczas odrabiania lekcji) łatwiejszą i przyjemną.

Rzecz o gryzoniach

Zacznijmy od myszy i klawiatury, czyli podstawowych narzędzi pracy i nauki przy komputerze. Utrudnianiem dziecku i sobie zadania byłby wybór przewodowych urządzeń tego rodzaju, które są odrobinę tańsze, za to znacząco pogarszają wygodę użytkowania. Warto postawić na rozwiązania radiowe, takie jak w zestawie bezprzewodowym Cortino od marki Hama. Optymalną sytuacją jest, jeśli myszka może pochwalić się sensorem optycznym o wysokiej rozdzielczości, gwarantującym precyzyjne i płynne sterowanie. Dobra pełnowymiarowa klawiatura powinna zaś dysponować multimedialnymi klawiszami (F1- F12), pozwalającymi na sterowanie muzyką i momentalne uruchomienie najbardziej niezbędnych programów, np. przeglądarki internetowej lub e-maila.

Komfortowe spotkania online

A co z kamerą internetową? Jest ona dziś niezbędna do nauki we własnym domowym zaciszu lub  przy kontaktowania się z kolegami i koleżankami z klasy, np. by uzgodnić, co było przerabiane na lekcjach w razie nieobecności szkraba w szkole.  Na pewno trzeba dać sobie spokój z kamerkami o niskiej rozdzielczości, gdyż zakłóci to cały odbiór. Należy też pamiętać, by urządzenie oferowało autofocus, tak jak w modelu Hama C-600 Pro o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). W efekcie możemy cieszyć się ostrym obrazem nawet w czasie ruchu. Przydatnymi funkcjami są też wbudowany mikrofon stereofoniczny i zasłona na wizjer kamery. Ta ostatnia może przybrać formę zwykłej praktycznej klapki, za pomocą której jednym szybkim ruchem da się zakryć soczewkę kamery. W ten sposób likwidujemy ryzyko włamania i podglądania przez hakerów. 

Za dużo naraz

Tak naprawdę od natłoku dodatkowych, ale przydatnych gadżetów elektronicznych może dziś każdego rozboleć głowa. Na co dzień jesteśmy otoczeni masą akcesoriów w różnych standardach, a komputery czy tablety siłą rzeczy mają ograniczoną liczbę złącz do ich podłączenia. Wyjście z tej patowej sytuacji stanowi rozdzielacz gniazdowy, taki jak multiport Hama z 4 wejściami: dwoma USB-A 3.2, jednym obustronnym typu C oraz HDMI (np. w wielu mobilnych laptopach fabrycznie go brakuje), dla uzyskania kinowej jakości Ultra HD (4K) o doskonałej rozdzielczości 4096 x 2160  pikseli. Dzięki takiemu gadżetowi możemy podłączyć do komputera czy tableta mnóstwo zewnętrznych urządzeń i nie przejmować się brakiem odpowiedniego gniazda. Rezygnacja z zainwestowania w tego typu sprzęt po prostu się nie kalkuluje.

Szybkie zasilanie energią

Pozostaje jeszcze kwestia smartfona, również przecież mogącego pełnić istotną rolę w szkolnej edukacji. Tutaj nie warto niepotrzebnie męczyć się z tradycyjnym ładowaniem baterii. Dla przykładu - jeśli tylko latorośl jest szczęśliwym posiadaczem modelu Apple iPhone 12 z technologią MagSafe, można zainteresować się specjalnie do niego przeznaczoną ładowarką bezprzewodową MagCharge z logo Hama. Zapewnia optymalną wydajność ładowania z prędkością Turbo Fast Charge. Wystarczy położyć urządzenie i pozwolić mu się automatycznie dopasować, aby naładować bezprzewodowo wszystkie kompatybilne telefony.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Transport

Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.