OTWARCIE FUNDACJI BEZPIECZNI FINANSOWO
W maju rusza Fundacja Bezpieczni Finansowo - nowa inicjatywa skupiona na edukacji finansowej i promowaniu zdrowych nawyków finansowych wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i mniejszości narodowych. Założycielem fundacji jest Marta Kobińska, ekspertka finansowa, autorka bloga „Bezpieczna Finansowo” i dyrektor finansowa firmy „Bravecare”.
Celem fundacji jest zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa finansowego dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym znajdującej się w ciężkiej sytuacji życiowej, w tym pozostających w ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych lub będących pod opieką instytucji pomocy społecznej. Organizacja będzie działać również na rzecz młodocianych matek i kobiet doświadczonych przemocą ekonomiczną oraz mniejszości narodowych, w tym uchodźców zmagających się z finansowymi problemami.
- Nowy projekt społeczny powstał z myślą o poprawie edukacji finansowej wśród młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Poprzez organizowanie i finansowanie wsparcia edukacyjnego i rozwojowego, chcemy pomóc młodym ludziom zrozumieć co wpływa na budowanie bezpieczeństwa finansowego, jak zarządzać swoimi pieniędzmi w sposób efektywny, a także jak unikać pułapek finansowych - twierdzi założycielka Fundacji Bezpieczni Finansowo, Marta Kobińska.
Zarządzanie finansami osobistymi i znajomość różnych instrumentów finansowych jest w dzisiejszych czasach niewystarczająca. Ważnym elementem działalności Fundacji Bezpieczni Finansowo będzie wzmacnianie kompetencji dzieci, młodzieży i dorosłych na miarę wyzwań społecznego świata.
- Fundacja będzie realizować swoje cele poprzez wspomaganie i promowanie nowoczesnych metod nauczania, pobudzających dzieci i młodzież do myślenia krytycznego, pracy zespołowej i odpowiedzialności za dalszy rozwój edukacyjny. Zależy nam by pogłębiać wiedzę w zakresie finansów, podatków, ubezpieczeń, przedsiębiorczości czy rozwoju osobistego. Co istotne, wiedzę będziemy przekazywać językiem rozumianym przez dzisiejszą młodzież, bowiem zależy nam na skutecznym przekazywaniu informacji. W ramach budowania bezpieczeństwa finansowego fundacja będzie organizować kampanie świadomościowe, społeczne, seminaria, konferencje, warsztaty czy szkolenia dla młodych i zainteresowanych osób – dodaje założycielka fundacji, Marta Kobińska.
By zgłosić się do Fundacji Bezpieczni Finansowo wystarczy wejść na stronę www.bezpiecznifinansowo.pl
Marta Kobińska – prezeska Fundacji Bezpieczni Finansowo, autorka bloga bezpiecznafinansowo.pl. Trenerka mentalna kobiet, mentorka, coach, autorka i entuzjastka życia na własnych warunkach. Na co dzień zajmuje się wspieraniem kobiet w zakresie budowania osobistej strategii finansowej. Aktualnie członek Zarządu i dyrektor finansowa w międzynarodowym holdingu Bravecare. Prywatnie szczęśliwa kobieta, matka i posiadaczka 5 kotów syberyjskich i psa.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.