Komunikaty PR

Piątka dla Przylądka. Niezwykły abonament na dobre serce dla dzieci chorych raka

2021-06-04  |  08:50
Biuro prasowe
Kontakt
Klaudia Smolarska-Kulej
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
klaudia.smolarska|naratunek.org| |klaudia.smolarska|naratunek.org
728923530
www.naratunek.org

Z małych rzeczy można zbudować coś wielkiego! Wystarczy mieć abonament na pomaganie, który wprowadza Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Piątka dla Przylądka to program, w ramach którego można automatycznie, raz w miesiącu, przekazać niewielką kwotę na pomoc małym pacjentom kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei. 

 

Projekt "Piątka dla Przylądka" wspiera Fundusz Ratunkowy, prowadzony przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Finansowane są z niego nierefundowane leki ratujące życie, terapie, rehabilitacje i profesjonalna opieka psychologiczna dla małych pacjentów wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.

Aby regularnie pomagać dzieciom w walce z rakiem, wystarczy tylko jedno kliknięcie. Każdego miesiąca można przekazać symboliczną "piątkę" lub większą kwotę,
by nieść realną pomoc dzieciom chorym na nowotwory. Liczy się efekt skali. Im więcej osób pomaga cyklicznie, nawet małymi sumami, tym większy sukces!

- Regularne wsparcie jest niezbędne dla organizacji takiej jak nasza, byśmy mogli każdego dnia pomagać małym pacjentom, których każdego roku jest około dwóch tysięcy - mówi Klaudia Smolarska-Kulej z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Takie cykliczne wpłaty umożliwiają nam finansowanie najpilniejszych potrzeb tam, gdzie toczy się wyścig z czasem i trzeba reagować błyskawicznie. 

Aby zostać patronem Piątki dla Przylądka wystarczy: 
• Wejść na stronę www.naratunek.org/piatka
• Wybrać dowolną kwotę (5zł, 10zł, 25zł, 50zł lub podać własną sumę)
• Podpiąć swoją kartę płatniczą i już pomagamy! 

Darowizny będą przekazywane cyklicznie, każdego miesiąca. W każdym momencie możemy je wyłączyć.

- Abonamenty mają sieci komórkowe, serwisy streamingowe, a teraz my uruchamiamy abonament na dobre serce. Na pomaganie dzieciom w podbramkowych sytuacjach! - cieszy się Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Widzimy, jak wielką popularnością cieszą się internetowe rozwiązania, pozwalające objąć patronatem ulubionych twórców. Mamy nadzieję, że naszym przyjaciołom takie nowoczesne, wygodne rozwiązanie również przypadnie do gustu.

Program "Piątka dla Przylądka" obsługiwany jest przez platformę iMoje należącą do banku ING. Wdrożenie technologiczne przeprowadziła firma QuitSnap.

Szczegóły oraz regulamin Piątki dla Przylądka dostępne są na: www.naratunek.org/piatka

**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.