Komunikaty PR

Piątka dla Przylądka. Niezwykły abonament na dobre serce dla dzieci chorych raka

2021-06-04  |  08:50
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Zalewska
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org

Z małych rzeczy można zbudować coś wielkiego! Wystarczy mieć abonament na pomaganie, który wprowadza Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Piątka dla Przylądka to program, w ramach którego można automatycznie, raz w miesiącu, przekazać niewielką kwotę na pomoc małym pacjentom kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei. 

 

Projekt "Piątka dla Przylądka" wspiera Fundusz Ratunkowy, prowadzony przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Finansowane są z niego nierefundowane leki ratujące życie, terapie, rehabilitacje i profesjonalna opieka psychologiczna dla małych pacjentów wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.

Aby regularnie pomagać dzieciom w walce z rakiem, wystarczy tylko jedno kliknięcie. Każdego miesiąca można przekazać symboliczną "piątkę" lub większą kwotę,
by nieść realną pomoc dzieciom chorym na nowotwory. Liczy się efekt skali. Im więcej osób pomaga cyklicznie, nawet małymi sumami, tym większy sukces!

- Regularne wsparcie jest niezbędne dla organizacji takiej jak nasza, byśmy mogli każdego dnia pomagać małym pacjentom, których każdego roku jest około dwóch tysięcy - mówi Klaudia Smolarska-Kulej z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Takie cykliczne wpłaty umożliwiają nam finansowanie najpilniejszych potrzeb tam, gdzie toczy się wyścig z czasem i trzeba reagować błyskawicznie. 

Aby zostać patronem Piątki dla Przylądka wystarczy: 
• Wejść na stronę www.naratunek.org/piatka
• Wybrać dowolną kwotę (5zł, 10zł, 25zł, 50zł lub podać własną sumę)
• Podpiąć swoją kartę płatniczą i już pomagamy! 

Darowizny będą przekazywane cyklicznie, każdego miesiąca. W każdym momencie możemy je wyłączyć.

- Abonamenty mają sieci komórkowe, serwisy streamingowe, a teraz my uruchamiamy abonament na dobre serce. Na pomaganie dzieciom w podbramkowych sytuacjach! - cieszy się Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Widzimy, jak wielką popularnością cieszą się internetowe rozwiązania, pozwalające objąć patronatem ulubionych twórców. Mamy nadzieję, że naszym przyjaciołom takie nowoczesne, wygodne rozwiązanie również przypadnie do gustu.

Program "Piątka dla Przylądka" obsługiwany jest przez platformę iMoje należącą do banku ING. Wdrożenie technologiczne przeprowadziła firma QuitSnap.

Szczegóły oraz regulamin Piątki dla Przylądka dostępne są na: www.naratunek.org/piatka

**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.