Komunikaty PR

Pierwsza przestrzeń edukacyjna poświęcona cyberbezpieczeństwu

2024-05-07  |  16:30
Biuro prasowe

Dla wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli poszukujących inspirującego miejsca do spędzenia czasu z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, Samsung i Smart Kids Planet przygotowali nową, ekscytującą atrakcję. W pierwszym w Polsce Centrum Mądrej Zabawy w warszawskiej Fabryce Norblina otwiera się przestrzeń Stacja Galaxy – miejsce, gdzie edukacja i technologia łączą się z zabawą. Na odwiedzających czeka aż 13 kosmicznie fajnych misji, związanych z tematem bezpieczeństwa w Internecie.

Samsung ponownie stawia na niestandardowe metody edukacji o bezpieczeństwie w sieci. Niedawno zainaugurował pierwszą grę edukacyjną stworzoną we współpracy z nauczycielami na platformie Roblox. Teraz z kolei przyszedł czas na otwarcie wyjątkowej przestrzeni edukacyjnej Stacja Galaxy w Smart Kids Planet w Warszawie.

Strefa Stacja Galaxy to łącznie kilkanaście aktywacji i eksponatów, których celem jest cyfrowa edukacja zarówno dzieci, jak i rodziców, ze szczególnym akcentem na kwestie bezpieczeństwa w Internecie. Poprzez angażujące misje odwiedzający mają okazję przyswoić wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych czy urządzeń cyfrowych. Strefa została zaprojektowana z myślą o rozwijaniu kompetencji przyszłości, kreatywności, współpracy oraz nauce myślenia przyczynowo- skutkowego.  Na dzieci będzie czekać 13 misji, a towarzyszami w tej podróży będą bohaterowie Stacji Galaxy – Kapitan Knox oraz Netka i Weber. Wśród zadań są m.in. tworzenie silnych i bezpiecznych haseł, łapanie zagrożeń w Internecie, poznawanie NETykiety czy identyfikowanie fake newsów, a przy tworzeniu ich pomagali nauczyciele.

– Naszą misją już od wielu lat jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się w cyfrowym świecie. Dlatego chcieliśmy stworzyć niecodzienną przestrzeń, w której najmłodsi znajdą wiele ciekawych, interaktywnych i użytecznych atrakcji, poznają dobre nawyki korzystania ze smartfonu czy odkryją, w jaki sposób Internet może przydać się do nauki i zabawy. Strefa Stacja Galaxy będzie nowym, ekscytującym miejscem na mapie Warszawy zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów, którzy chcieliby ciekawie spędzić czas, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą korzystania z urządzeń mobilnych – powiedziała Marta Trojanowska, liderka projektu i Senior Marketing Manager w Samsung Electronics Polska.

Strefa Galaxy powstała w Smart Kids Planet. Jest to Pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci stworzone w duchu trendu „edutainment”, czyli edukacji poprzez rozrywkę. To innowacyjne oraz interaktywne miejsce dla dzieci do 10. roku życia. Strefy tworzące Centrum pomagają w rozwijaniu kompetencji przyszłości, zdolności kreatywnego myślenia, trenują percepcję, małą i dużą motorykę oraz uczą zdolności strategicznych. Dzieci poznają nowoczesne technologie i sposób funkcjonowania miejsc znanych z codziennego życia, jak np. sklepy.

– Wszystkie atrakcje Stacji Galaxy powstały w zgodzie z ideą mądrej zabawy, na której opiera się cała koncepcja Smart Kids Planet. Wspólnie z firmą Samsung zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy aż 13 unikalnych, interaktywnych, ale przede wszystkim edukacyjnych atrakcji dla dzieci w wieku 6-10 lat. Wszystkie te nowości nie tylko rozwijają kompetencje przyszłości związane z bezpiecznym poruszaniem się w sieci, ale dzięki swojej kosmicznej tematyce angażują najmłodszych w dobrą, wartościową zabawę – powiedział Adam Kowalczyk, pomysłodawca i współwłaściciel Smart Kids Planet.

Strefa Stacji Galaxy to już kolejna inicjatywa powstała w ramach programu „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”, który jest skierowany do dzieci w wieku 7-9 lat, ich rodziców, opiekunów, a także nauczycieli i szkół podstawowych. Celem programu jest kształtowanie odpowiedzialnej postawy dzieci i dorosłych w cyfrowym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania mobilnych urządzeń.

Do I edycji programu „Stacja Galaxy” zgłosiło się blisko 290 szkół  podstawowych z  całej Polski. W ramach Stacji Galaxy odbyły się już szkolenia dla nauczycieli przygotowujące do prowadzenia zajęć w klasach. Zajęcia odbywają się wg scenariuszy opracowanych w konsultacji z nauczycielami. Program uwzględnia też rolę rodziców włączając ich w aktywności związane z bezpieczeństwem i higieną cyfrową dzieci. Szkoły uczestniczące w programie będą mogły otrzymać certyfikat udziału w programie „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”. Dla najbardziej aktywnych placówek przewidziano nagrody rzeczowe w konkursie pod hasłem „Aktywna Stacja Galaxy”.

Strefa Stacji Galaxy jest alternatywną formą aktywności do zajęć prowadzonych w szkołach w całej Polsce. Strefę można odwiedzać w zależności od dostępności biletów codziennie w godzinach 9:00-20:00  w Smart Kids Planet w Fabryce Norblina, przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Transport

Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.

Muzyka

Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.