PIERWSZA PRZYGODA Z MY FIRST VICTORINOX
Na kolorowych okładkach scyzoryka My First Victorinox tym razem zagościły… wesołe delfiny, zające, papugi oraz ich przyjaciele. Tegoroczną edycję My First Victorinox – model z zaokrąglonym czubkiem, zdobią roześmiane zwierzęta. Dostępny jest wraz z książeczką z zabawnymi kolorowankami, z której dzieci nauczą się, jak bezpiecznie używać swego pierwszego scyzoryka. Nowa linia scyzoryków My First Victorinox jest już dostępna w sprzedaży.
Najmłodsi są zawsze bardzo ciekawi świata i chętnie odkrywają jego tajemnice, ale wpierw trzeba zadbać o to, by robiły to w bezpieczny sposób. Młodym poszukiwaczom przygód z pewnością przyda się scyzoryk My First Victorinox, którego ostrze ma specjalnie zaokrąglony czubek.
Ten kolorowy model scyzoryka posiada 9 narzędzi w tym śrubokręt, piłę do drewna i wykałaczkę. Sprzedawany jest w zestawie z praktyczną smyczą oraz książeczką pełną ciekawych kolorowanek, dzięki którym nasi mali użytkownicy nauczą się, jak bezpiecznie korzystać ze swego pierwszego scyzoryka. Oczywiście pod czujmy okiem i nadzorem dorosłych.
Dzieciom podczas strugania patyków i rzeźbienia małych figurek towarzyszyć będą sympatyczne zwierzątka. Do wyboru są trzy wzory zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, przedstawiające: przygody delfina przemierzającego głębię oceanu, papugę z tropikalnej wyspy i zająca bawiącego się w lesie. Nie będzie to łatwy wybór ani dla dzieci, ani dla rodziców, czy dziadków lub innych osób poszukujących wesołego upominku dla swoich małych pociech.
Victorinox słynie z ponad 130-letniego doświadczenia w produkcji wysokiej jakości noży w Szwajcarii. Marka gwarantuje, iż wszystkie noże i narzędzia są wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Każdy element ma dożywotnią gwarancję na wszelkie wady materiałowe i produkcyjne.
Wszystkie noże spełniają bardzo wysokie standardy jakości Victorinox i są w 100% wyprodukowane w Szwajcarii.
SZCZEGÓŁY
Narzędzia:
- duże ostrze z zaokrąglonym czubkiem
- otwieracz do butelek
- otwieracz do puszek
- śrubokręt 5 mm
- przyrząd do zdejmowania izolacji
- piła do drewna
- kółeczko do kluczy
- wykałaczka
- pęseta
- wysokość: 14 mm
- długość: 84 mm
- waga: 45 g
Książeczka z kolorowankami
- Historia zwierząt i ich przyjaciół
- Szablony do rysowania
- Najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz instrukcje cięcia i piłowania (nie zawiera kredek do rysowania)
Smycz
- Drukowany wzór pasujący do okładki scyzoryka
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.