PIERWSZA PRZYGODA Z MY FIRST VICTORINOX
Na kolorowych okładkach scyzoryka My First Victorinox tym razem zagościły… wesołe delfiny, zające, papugi oraz ich przyjaciele. Tegoroczną edycję My First Victorinox – model z zaokrąglonym czubkiem, zdobią roześmiane zwierzęta. Dostępny jest wraz z książeczką z zabawnymi kolorowankami, z której dzieci nauczą się, jak bezpiecznie używać swego pierwszego scyzoryka. Nowa linia scyzoryków My First Victorinox jest już dostępna w sprzedaży.
Najmłodsi są zawsze bardzo ciekawi świata i chętnie odkrywają jego tajemnice, ale wpierw trzeba zadbać o to, by robiły to w bezpieczny sposób. Młodym poszukiwaczom przygód z pewnością przyda się scyzoryk My First Victorinox, którego ostrze ma specjalnie zaokrąglony czubek.
Ten kolorowy model scyzoryka posiada 9 narzędzi w tym śrubokręt, piłę do drewna i wykałaczkę. Sprzedawany jest w zestawie z praktyczną smyczą oraz książeczką pełną ciekawych kolorowanek, dzięki którym nasi mali użytkownicy nauczą się, jak bezpiecznie korzystać ze swego pierwszego scyzoryka. Oczywiście pod czujmy okiem i nadzorem dorosłych.
Dzieciom podczas strugania patyków i rzeźbienia małych figurek towarzyszyć będą sympatyczne zwierzątka. Do wyboru są trzy wzory zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, przedstawiające: przygody delfina przemierzającego głębię oceanu, papugę z tropikalnej wyspy i zająca bawiącego się w lesie. Nie będzie to łatwy wybór ani dla dzieci, ani dla rodziców, czy dziadków lub innych osób poszukujących wesołego upominku dla swoich małych pociech.
Victorinox słynie z ponad 130-letniego doświadczenia w produkcji wysokiej jakości noży w Szwajcarii. Marka gwarantuje, iż wszystkie noże i narzędzia są wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Każdy element ma dożywotnią gwarancję na wszelkie wady materiałowe i produkcyjne.
Wszystkie noże spełniają bardzo wysokie standardy jakości Victorinox i są w 100% wyprodukowane w Szwajcarii.
SZCZEGÓŁY
Narzędzia:
- duże ostrze z zaokrąglonym czubkiem
- otwieracz do butelek
- otwieracz do puszek
- śrubokręt 5 mm
- przyrząd do zdejmowania izolacji
- piła do drewna
- kółeczko do kluczy
- wykałaczka
- pęseta
- wysokość: 14 mm
- długość: 84 mm
- waga: 45 g
Książeczka z kolorowankami
- Historia zwierząt i ich przyjaciół
- Szablony do rysowania
- Najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz instrukcje cięcia i piłowania (nie zawiera kredek do rysowania)
Smycz
- Drukowany wzór pasujący do okładki scyzoryka

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.