Pierwsze ferie poza domem
Na cebulkę
Trudno przewidzieć, jaka aura będzie panowała na stoku, zwłaszcza że ostatnio pogoda w zimie zaskakuje plusowymi temperaturami. Dlatego warto spakować do plecaka ubrania o różnej ciepłocie i takie, które można założyć warstwowo. Dzięki temu mały narciarz będzie miał możliwość zdjęcia któregoś elementu odzieży w zależności od pogody. Wbrew pozorom najłatwiej zimą o przegrzanie – szczególnie w ruchu!
Zdrowie od środka
Samodzielnie skomponowana dieta naszego malucha podczas samodzielnego wyjazdu niekoniecznie musi być idealna, dlatego oprócz zwyczajowego napominania o jedzenie warzyw i owoców, upewnijmy się, że codziennie przyjmie komplet witamin i minerałów w ulubionej postaci. Pyszne tabletki do ssania o smaku malinowym Plusssz Junior, dla dzieci od 3 roku życia i dorosłych, to gwarancja, że nasz skarb bez szwanku przetrwa dwutygodniowe jedzenie płatków i kanapek z dżemem. Wystarczy jedna tabletka dziennie, aby otrzymał dobroczynną dawkę witaminy C, E, B6, A, B12, D, kwasu foliowego, żelaza, cynku i innych potrzebnych składników. Spakowane!
Higiena to podstawa
Zaaferowane atrakcjami dzieci łatwo zapominają o podstawowych sprawach, o które w domu dbają rodzice. Przed wyjazdem warto omówić z maluchem zasady higieny. Najważniejsze to: mycie rąk przed posiłkiem, codzienny prysznic, czesanie i zmienianie bielizny. W grupie zarazki (i inne żyjątka) przenoszą się błyskawicznie, dlatego koniecznie trzeba poruszyć ten temat. Tak, to wydaje się oczywiste, ale nie dla kogoś, kto jest pierwszy raz poza domem.
Duch przygody
Oprócz spraw praktycznych warto porozmawiać z dzieckiem o kwestiach związanych z rozłąką. Przygotujmy je na to, że będzie tęsknić, i wymyślmy sposoby, jak temu zaradzić. Koła ratunkowe w postaci misia czy telefonu do rodziców na pewno pomogą, ale możemy też wspólnie wyobrazić sobie, że maluch wyrusza na ekspedycję w poszukiwaniu śniegu! Dobrze nastawieni do wyjazdu, Jaś czy Hania lepiej poradzą sobie z tęsknotą i skupią się na świetnej zabawie z rówieśnikami. Ahoj, przygodo!
Plusssz Junior, Kompleks witamin i minerałów – tabletki do ssania o smaku malinowym przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia i dorosłych. Zawierają kompleks witamin i minerałów przeznaczony szczególnie dla dzieci w okresie przedszkolnym. 30 szt./opak.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.