Podsumowanie akcji "Otwarci na emocje"
Na początku października, Aleja Bielany wraz z partnerami: Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka, podsumowują akcję społeczną „OTWARCI NA EMOCJE”. W jej ramach, prawie 90 dzieci i rodziców z Wrocławia i okolic wzięło udział w warsztatach terapeutycznych oraz spotkaniach poświęconych wychowywaniu dzieci bez przemocy. Na tym jednak nie koniec. Aleja Bielany oraz organizacje pomocowe we współpracy z wrocławską autorką Magdaleną Zarębską, stworzyły edukacyjne bajki o emocjach. Historię o Radości i Smutku oraz Złości i Spokoju, będzie można także obejrzeć, ponieważ w rolę narratorów wcielili się muzyk L.U.C. oraz dziennikarz Paweł Gołębski.
Z myślą o dzieciach znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej, Aleja Bielany we współpracy z Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka zorganizowały cykl warsztatów „OTWARCI NA EMOCJE”. Jest to projekt wspierający dzieci z Wrocławia w radzeniu sobie z wyzwaniami natury psychicznej, emocjonalnej oraz społecznej, z jakimi mogli się mierzyć w związku z konsekwencjami prawie półrocznej izolacji. Z ponad 150 godzin warsztatów z socjoterapii, sensoplastyki czy arteterapii oraz rodzicielskich warsztatów poświęconych wychowaniu bez przemocy skorzystało łącznie blisko 90 dzieci i rodziców.
Program „OTWARCI NA EMOCJE” nie kończy się jednak na wakacyjnych warsztatach. Każde dziecko czasami ma problemy z wyrażeniem lub zidentyfikowaniem swoich uczuć. Dlatego Aleja Bielany we współpracy z wrocławską pisarką Magdaleną Zarębską, ilustratorką Katarzyną Domżalską oraz psychologami akcji „Otwarci na emocje”, stworzyła dwie bajki. „Bajka o Radości i Smutku” oraz „Bajka o Złości i Spokoju” opowiadają o skrajnych emocjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Wartość edukacyjna została wpleciona w fabuły bajek, aby w ciekawy oraz łatwy sposób trafić do najmłodszych odbiorców.
Bajki są dostępne dla każdego w formie ilustrowanego e-booka na stronie internetowej Alei Bielany www.alejabielany.pl. Tam też można znaleźć nagrania video z historiami w narracji muzyka L.U.C.a oraz dziennikarza Pawła Gołębskiego.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.