Komunikaty PR

Podsumowanie akcji "Otwarci na emocje"

2020-10-07  |  12:05
Biuro prasowe

Na początku października, Aleja Bielany wraz z partnerami: Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka, podsumowują akcję społeczną „OTWARCI NA EMOCJE”. W jej ramach, prawie 90 dzieci i rodziców z Wrocławia i okolic wzięło udział w warsztatach terapeutycznych oraz spotkaniach poświęconych wychowywaniu dzieci bez przemocy. Na tym jednak nie koniec. Aleja Bielany oraz organizacje pomocowe we współpracy z wrocławską autorką Magdaleną Zarębską, stworzyły edukacyjne bajki o emocjach. Historię o Radości i Smutku oraz Złości i Spokoju, będzie można także obejrzeć, ponieważ w rolę narratorów wcielili się muzyk L.U.C. oraz dziennikarz Paweł Gołębski.

Z myślą o dzieciach znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej, Aleja Bielany we współpracy z Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka zorganizowały cykl warsztatów „OTWARCI NA EMOCJE”. Jest to projekt wspierający dzieci z Wrocławia w radzeniu sobie z wyzwaniami natury psychicznej, emocjonalnej oraz społecznej, z jakimi mogli się mierzyć w związku z konsekwencjami prawie półrocznej izolacji. Z ponad 150 godzin warsztatów z socjoterapii, sensoplastyki czy arteterapii oraz rodzicielskich warsztatów poświęconych wychowaniu bez przemocy skorzystało łącznie blisko 90 dzieci i rodziców.

Program „OTWARCI NA EMOCJE” nie kończy się jednak na wakacyjnych warsztatach. Każde dziecko czasami ma problemy z wyrażeniem lub zidentyfikowaniem swoich uczuć. Dlatego Aleja Bielany we współpracy z wrocławską pisarką Magdaleną Zarębską, ilustratorką Katarzyną Domżalską oraz psychologami akcji „Otwarci na emocje”, stworzyła dwie bajki. „Bajka o Radości i Smutku” oraz „Bajka o Złości i Spokoju” opowiadają o skrajnych emocjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Wartość edukacyjna została wpleciona w fabuły bajek, aby w ciekawy oraz łatwy sposób trafić do najmłodszych odbiorców.

Bajki są dostępne dla każdego w formie ilustrowanego e-booka na stronie internetowej Alei Bielany www.alejabielany.pl. Tam też można znaleźć  nagrania video z historiami w narracji muzyka L.U.C.a oraz dziennikarza Pawła Gołębskiego.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.