Polacy borykają się z licznymi wyzwaniami…
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Nie tylko młodzi, choć to o nich chcemy mówić najwięcej. Jednak nie będziemy przynudzać. Krótkie statystyki i link do pełnego raportu „Młode Głowy” znajdziesz poniżej:
28% nastolatków nie ma chęci do życia
32% młodych ludzi nie akceptuje tego, jak wygląda
43% uczniów objada się lub głodzi
Razem zrobimy z tym porządek - poprzez trening mentalny i sport!
https://mlodeglowy.pl/wp-content/uploads/2023/04/MLODE-GLOWY.-Otwarcie-o-zdrowiu-psychicznym_-Raport-final.pdf
CEL
Celem projektu Game Changer jest stworzenie miejsca, w którym młodzi ludzie w wieku 14-18 lat mogą spędzić czas w angażujący i ciekawy sposób. Poznać wartościowych ludzi, nawiązać nowe relacje i zdobyć przydatne kompetencje. Wszystkie spotkania będą się składały z dwóch elementów: pracy mentalnej oraz treningu sportowego. Udział w spotkaniach w ramach projektu Game Changer nigdy nie będzie płatny. Biletem wstępu zawsze będzie za to... dobry uczynek!
Czy trening mentalny jest dla chorych ludzi?
Trening mentalny to obecnie jeden z najpopularniejszych elementów rozwoju sportowego i zawodowego. Z treningu mentalnego korzystają największe gwiazdy polskiego sportu m.in. Robert Lewandowski czy Krzysztof Piątek. Trener mentalny ma stałe zatrudnienie w polskich klubach piłkarskich takich jak Raków Częstochowa czy Lech Poznań. Na co dzień z psychologiem sportu pracuje też Iga Świątek oraz polska reprezentacja olimpijska. Na Akademii Trenerów Mentalnych wykłada m.in. Agnieszka Kobus-Zawojska, polska medalistka olimpijska. Trenerem Mentalnym jest też Oktawia Nowacka, inna medalistka olimpijska. Jak widzisz to obecnie bardzo ważny element rozwoju sportowego.
Trening mentalny rozwija kompetencje takie jak zarządzanie stresem, komunikacja, pewność siebie, praca w grupie czy koncentracja.
Co ważne, trener mentalny nie jest lekarzem psychiatrą. To, że będziesz uczestniczył w zajęciach w projekcie Game Changer absolutnie nie oznacza, że Twoja psychika jest chora! Dzięki treningowi mentalnemu po prostu możesz wejść na wyższy poziom rozwoju!
PROWADZĄCY
Jakub Kasprzak - profesjonalny bokser, który ma na koncie m.in. medale mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Na co dzień pracuje jako trener w klubie Czerwony Smok Poznań. W świecie poznańskich sportów walki znany jako „Sowa”.
Leszek Furmann - trener mentalny i wykładowca Akademii Trenerów Mentalnych. Pracuje głównie ze sportowcami. Uwielbia żużel i piłkę nożną, a jego największą pasją jest podróżowanie.
Sebastian Chrzanowski-Sawicki - zawodowo menadżer międzynarodowej firmy oraz trener mentalny. Sympatyczny, normalny gość, który przez wiele lat był jednym z głównych postaci festiwalu Pol’and’Rock. Prywatnie ojciec dwóch chłopaków.
Ile To Kosztuje?
Odpowiedź brzmi: NIC!
Za udział w zajęciach nie są pobierane żadne opłaty. Inicjatywa ma charakter niekomercyjny i charytatywny. Organizacja wydarzeń jest możliwa dzięki naszym Partnerom, Sponsorom i Prowadzącym.
Jedynym warunkiem udziału w wydarzeniach jest wykonanie określonego gestu charytatywnego dla lokalnej społeczności, który za każdym razem może być inny!
PROJEKT GAME CHANGER
Podsumowanie:
Projekt Game Changer to spotkania dla młodzieży w wieku 12-18 lat
Każde spotkanie będzie podzielone na dwa elementy: grupowe zajęcia z zakresu treningu mentalnego i integracji oraz trening sportowy
Udział w spotkaniach nie wiąże się z żadnymi kosztami dla uczestników
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zrealizować dobry uczynek, który będzie opisany przy okazji każdego wydarzenia
DRUGIE WYDARZENIE
Niedziela, 03.03.2024 Godz. 14:00
Zajęcia mentalne: Techniki motywacyjne, integracja zespołowa
Zajęcia sportowe: Trening bokserski z elementami treningu koordynacyjnego
Dobry uczynek do spełnienia: Przynieś ze sobą artykuły do malowania, rysowania, pisania, np. blok techniczny, blok rysunkowy, zeszyty, pisaki, farbki etc. Te dary zostaną przekazane do poznańskiego Domu Dziecka
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.