Ponad 40 tytułów dla dzieci i młodzieży w księgarni Lidla - już od 6,99 zł
Przyzwyczaić się do czytania książek – to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego – twierdził William Somerset Maugham. Zalety czytania można by wymieniać godzinami – zwłaszcza, jeśli mowa o ciekawych książkach edukacyjnych lub prawdziwych klasykach. Trudno przecenić moc czytania, można jednak… przecenić książki! Już od poniedziałku, 7 listopada, w ofercie sieci znaleźć można ponad 40 tytułów dla dzieci i młodzieży, a wśród nich m.in. kultowe pozycje od dr Tomasza Rożka – „Nauka. To Lubię” oraz „Kosmos”, ale także „Opowieść Wigilijną” Charlesa Dickensa, czy dedykowaną najmłodszym serię „Mikuś.” Ceny zaczynają się już od 6,99 zł!
A to jeszcze nie wszystko! Od poniedziałku 7 listopada do środy 9 listopada, w sieci Lidl Polska taniej będzie można kupić zabawki i gry! Przy zakupie dwóch sztuk lub wielokrotności, kolejny produkt zostanie przeceniony aż o 30%! Promocja będzie dostępna wyłącznie stacjonarnie.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.