Port Łódź łączy siły z Fundacją Huśtawka

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
„Raz w górę, raz w dół. Mamo, tato pogadajmy!” – to przesłanie akcji społecznej wspierającej rodziców na każdym etapie życiowego wyzwania, jakim jest wychowywanie dziecka. Inicjatywa realizowana jest przez Fundację Huśtawka oraz Port Łódź, które wspólnie uruchamiają bezpłatne konsultacje dla rodziców: stacjonarne, telefoniczne oraz poprzez aplikację Messenger. Planowane są ponadto spotkania z psychologami, organizacjami, a także autorami książek podejmującymi temat zdrowia psychicznego. Fundacja Huśtawka na stałe zagości w Porcie Łódź, gdzie w jednej z sal przeznaczonych do działań społecznych będzie mieć swoją nową siedzibę.
Inauguracja akcji „Raz w górę, raz w dół. Mamo, tato pogadajmy!” nieprzypadkowo odbywa się 10 października, kiedy to obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Port Łódź połączył siły z łódzką Fundacją Huśtawka na czele z jej założycielką Anną Grabarczyk, by wspomóc rodziców w trudnych sytuacjach, a także służyć radą młodym mamom i tatom, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z rodzicielstwem. Anna Grabarczyk jest już koordynatorką Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, teraz w ramach inicjatywy „Raz w górę, raz w dół. Mamo, tato pogadajmy!” wspólnie z zespołem Fundacji oferować będzie bezpłatną pomoc rodzicom realizowaną poprzez stacjonarne spotkania indywidualne i grupowe, porady telefoniczne oraz konsultacje za pomocą komunikatora Messenger.
Pierwsze dyżury stacjonarne w Porcie Łódź – nowej siedzibie Fundacji Huśtawka – odbędą się 19 oraz 26 października w godzinach 15:00 – 18:00. Dodatkowo z myślą o rodzicach przez trzy dni w tygodniu funkcjonować będą konsultacje: telefoniczne (każdy wtorek w godzinach 19:00 – 22:00) oraz poprzez aplikację Messenger (każdy poniedziałek i piątek w godzinach 19:00 – 22:00).
- Inicjatywa „Raz w górę, raz w dół. Mamo, tato pogadajmy!” to bezpieczna przestrzeń dla rodziców, w której mogą opowiedzieć o tym co czują, o tym z jakimi problemami borykają się każdego dnia, o swoich trudnościach i radościach. To miejsce dla każdej mamy i każdego taty, który potrzebuje wsparcia, szuka pomocy albo po prostu potrzebuje porozmawiać, opowiedzieć komuś o swoich troskach. Aby dawać dzieciom siłę, być ich podporą, towarzyszyć im w zdobywaniu świata, każdy rodzic potrzebuje mocy – mówi Anna Grabarczyk, założycielka i prezeska Fundacji Huśtawka.
Symbolem wspólnej akcji Fundacji oraz Portu Łódź jest ekspozycja zlokalizowana w Atrium Centrum - huśtawka. Każdy odwiedzający Port Łódź może na niej usiąść i pomyśleć nad przesłaniem inicjatywy „Raz w górę, raz w dół. Mamo, tato pogadajmy!”, wykonać sobie na niej zdjęcie lub film, który opublikowany w mediach społecznościowych z pewnością znacznie przyczyni się do szerzenia świadomości na temat tej ważnej inicjatywy.
- Nasze emocje są jak huśtawka – raz w górę, raz w dół, wszystkie potrzebne. Ważne, by odpowiednio i na czas się nimi zaopiekować. Zaopiekować się sobą. A czasami, jeśli nasze zasoby są zabezpieczone, zobaczyć czy ktoś obok nie potrzebuje wsparcia. Dlatego Port Łódź połączył siły z Fundacją Huśtawka. Chcemy wyjść naprzeciw osobom, które może za długo były silne i teraz po prostu potrzebują porozmawiać – opisuje nową społeczną akcję Centrum Maria Szwed z Portu Łódź.
Siedziba Fundacji Huśtawka
Port Łódź, ulica Pabianicka 245
Sala Rokicie
Dyżury
Stacjonarne:
19 października (czwartek) 15:00 – 18:00
26 października (czwartek) 15:00 – 18:00
Telefoniczne:
Każdy wtorek 19:00 – 22:00
Tel: 780 73 73 74
Messenger:
Każdy poniedziałek i piątek 19:00 – 22:00
Fundacja Huśtawka
Anna Grabarczyk - psychotraumatolożka, interwentka kryzysowa, pracowniczka socjalna. Założycielka i prezeska Fundacji Huśtawka, koordynatorka Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Pogadajmytutaj, trenerka umiejętności społecznych, szkoleniowiec, wykładowca akademicki. Od kilkunastu lat pracuje z osobami w różnych kryzysach. Prywatnie mama Ignasia.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.