Port Łódź spełnia marzenia o beztroskich wakacjach

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska@bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Blisko 80 dzieci z Ukrainy i Polski wzięło udział w lipcu w bezpłatnych turnusach wakacyjnych zorganizowanych przez Port Łódź, łódzki sklep IKEA i Fundację Swim For a Dream. Obecnie trwa ostatni tydzień lipcowych zajęć, podczas których najmłodsi przez 8 godzin dziennie mają zapewnioną opiekę, rozmaite atrakcje, wycieczki oraz obiad w restauracji IKEA. Ruszyły zapisy na kolejny miesiąc bezpłatnych zajęć. Warto się pospieszyć by zapisać swoją pociechę na wybrany tydzień tematyczny, ponieważ o przyjęciu dziecka na sierpniowy turnus decyduje - poza względami formalnymi - także kolejność zgłoszeń.
„Wakacyjna BezTroska” to inicjatywa skierowana do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i aktualnie nie mogą pozwolić sobie na zorganizowanie najmłodszym letniego wypoczynku. Tu ze wsparciem przyszli Port Łódź oraz sklep IKEA Łódź, którzy we współpracy z Fundacją Swim For a Dream postanowili spełnić marzenia maluchów o beztroskich wakacjach. W bezpłatnych letnich turnusach mogą uczestniczyć dzieci z Ukrainy, których rodziny przekroczyły granicę po 24 lutego br. i znalazły w naszym mieście schronienie przed trwającą w ich kraju wojną. Akcja skierowana jest też do polskich rodzin, których dochód na osobę nie przekracza 1500 zł (bez 500+).
Zapisy na sierpniowe wakacje startują 18 lipca o godzinie 12:00 i potrwają do 22 lipca do godziny 18:00. Do wyboru są trzy terminy zajęć odbywających się od poniedziałku do piątku: 01-05.08, 08-12.08 oraz 16-19.08. Dzieci rejestrować można za pomocą specjalnego formularza na stronie Fundacji Swim For a Dream, dostępnego w dwóch wersjach językowych: polskiej i ukraińskiej.
Turnusy wakacyjne w sierpniu podzielone zostały na tematyczne tygodnie: sportowe, kreatywne i językowe. Dzieci od poniedziałku do piątku przez 8 godzin mają zapewnioną opiekę polskich i ukraińskich wychowawców oraz codzienny obiad w Restauracji IKEA. Najmłodsi uczestniczą w warsztatach organizowanych w dwóch udostępnionych przez Port Łódź salach. Do dyspozycji maluchów są także dodatkowe atrakcje: park linowy na Patio Portu Łódź, sala zabaw Port Łódź Junior oraz Sport Stacja na zielonym terenie rekreacyjnym Centrum, gdzie zlokalizowane są boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, bulodrom, pole do minigolfa, szachy, stoły do ping – ponga i wiele innych przestrzeni sprzyjających aktywności fizycznej. Każdego dnia zaplanowane zostały też atrakcje poza Portem Łódź: wizyta w Planetarium EC1, wycieczki do Orientarium w ZOO, zajęcia na basenie, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, a także seanse filmowe w kinie. Dzieci poprzez zabawę i integrację będą mogły ponadto nauczyć się lub podszkolić język angielski, polski oraz ukraiński.
- Lipcowe turnusy udały się znakomicie, a dzieci były zachwycone przygotowanymi atrakcjami, mamy nadzieję, że sierpień wypadnie równie dobrze. To dla najmłodszych świetny sposób na aktywne spędzenie wakacyjnych dni, ale też okazja do integracji, zdobycia nowych przyjaciół i wzajemnego poznawania języka i kultury. Wakacyjna BezTroska to jedna z wielu inicjatyw Portu Łódź, przygotowana w ramach wsparcia lokalnej społeczności. Wiemy jak wiele rodzin
z doświadczeniem uchodźczym potrzebuje wsparcia, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy szkoły są zamknięte, a rodzice dopiero co znaleźli nową pracę lub są na etapie jej poszukiwania. Zachęcamy wszystkich opiekunów, bez względu na narodowość, do zapoznania się ze szczegółami i zgłoszenia dzieci na sierpniowe turnusy – mówi Maria Szwed z Portu Łódź.
Inicjatorami i sponsorami projektu „Wakacyjna BezTroska” są Port Łódź oraz IKEA Łódź, a organizacja została powierzona łódzkiej Fundacji Swim For a Dream.
OFICJALNA STRONA PROJEKTU:
PL https://swimforadream.com/warsztaty-wakacyjne/
UA www.swimforadream.com./uk/daycamps
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
PL https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd060cxJ9NPBRQB2ZCGftdH5m_wsfLfKFTM7FuD9VduNJKY9A/viewform
UA https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLon8fys6aelbQFYR1aNmTl7DgTxdhPQ_RjCemnnrTL7BIpg/viewform

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
Prowadząca „Must Be the Music” jest przekonana, że nowa odsłona programu zrobi wśród widzów prawdziwą furorę. Ona sama, mimo że zna kulisy, to i tak z dużym zaciekawieniem obejrzała pierwszy odcinek i to, co zobaczyła na ekranie, zrobiło na niej ogromne wrażenie. Patricia Kazadi chwali uczestników, jurorów, a także współprowadzących nową edycję. Nie ukrywa, że dużą inspiracją jest dla niej Maciej Rock, pracowity, utalentowany, a zarazem niezwykle skromny człowiek.
Handel
Ekonomiczna dostępność alkoholu rośnie. To zwiększa jego konsumpcję i prowadzi do uzależnień

Spożycie alkoholu w Polsce systematycznie wzrasta, co pociąga za sobą dziesiątki tysięcy przedwczesnych zgonów i koszty społeczno-ekonomiczne liczone w miliardach złotych rocznie. – W Polsce alkohol tanieje w stosunku do naszych zarobków, jego cena nie nadąża za wzrostem gospodarczym. A im wyższa dostępność ekonomiczna, tym wyższa konsumpcja. Alkohol jest według mnie absurdalnie tani – mówi dr hab. n. med. Łukasz Balwicki, krajowy konsultant ds. zdrowia publicznego. Jak ocenia, konieczna jest kompleksowa zmiana polityki podatkowej, dzięki której alkohol stałby się mniej dostępną ekonomicznie używką.
Transport
Co trzeci wypadek na kolei powoduje kierowca samochodu. Wciąż za mało skrzyżowań bezkolizyjnych

Ze statystyk Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w systemie kolejowym w Polsce co trzeci wypadek powodują kierowcy samochodów. Zdaniem eksperta najsłabszymi punktami w bezpieczeństwie na kolei są miejsca, w których tory przecinają się z drogami. Kierowcy zapominają, że droga hamowania pociągu jest bardzo długa, a samochód w starciu z lokomotywą jest bez szans.