Port Łódź zaprasza do wspólnej zabawy i kibicowania
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
11 czerwca to Międzynarodowy Dzień Zabawy ustanowiony przez ONZ. Jeśli ktoś przegapił – nie szkodzi! 15 czerwca w Porcie Łódź startuje bowiem Maraton Zabawy, który potrwa aż do końca miesiąca. W planach mnóstwo gier, zabaw, radości i uśmiechu. To oczywiście nie koniec, bo już w najbliższy piątek pierwszy mecz na EURO 2024 w „portowej” Strefie Kibica! A w niedziele podczas meczów Polaków dodatkowe atrakcje.
Baw się i zgarniaj nagrody!
Port Łódź dołącza do globalnej inicjatywy świętowania Międzynarodowego Dnia Zabawy, ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To wyjątkowe święto, podkreślające znaczenie zabawy w rozwoju dzieci i młodzieży, obchodzone będzie w łódzkim centrum handlowym Port Łódź od najbliższej soboty aż do 30 czerwca. W ramach Maratonu Zabawy, odwiedzający mogą zbierać pieczątki, za które otrzymają kartę podarunkową oraz atrakcyjne gadżety. Wystarczy zgromadzić 4 stemple (1 pieczątka dziennie), a będzie można to zrobić 15,16, 21, 22, 29, 30 czerwca. Atrakcje w ramach Maratonu Zabawy to m.in. gry piknikowe, mega bańki, strefa hop i malowanie twarzy – wszystko to, by celebrować radość i naukę poprzez zabawę.
W niedziele mecz Polaków z atrakcjami
To nie koniec emocjonujących niespodzianek, bo już w piątek, 14 czerwca, kibicowskie serca zabiją mocniej - startują piłkarskie Mistrzostwa Europy. Z tej okazji, Port Łódź zaprasza wszystkich do Strefy Kibica, w której na wielkim ekranie będzie można śledzić każdy mecz turnieju. Strefa Kibica, dostępna również w niedziele niehandlowe, zapewni nie tylko transmisje na żywo, ale i rozgrzewającą atmosferę podczas meczów reprezentacji Polski. Pierwszy mecz Orłów z Holandią 16 czerwca o godz. 15.00. Kibice będą mogli wyrazić swoje wsparcie, korzystając z biało-czerwonych chorągiewek i farbek, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Do tego przewidziano gry czy zabawy na celność, w których każdy będzie mógł sprawdzić swoje siły. Na miejscu będzie działać strefa gastronomiczna na mniejszy i większy apetyt czy pragnienie. Organizatorzy zachęcają do przyjścia w strojach kibica – dla najciekawiej przebranych osób przewidziano niespodzianki.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania!
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.