Powrót do szkoły z Atrium Plejada!
Powrót do szkoły nie musi być trudny! Atrium Plejada przygotowało dla wszystkich uczniów i ich rodziców wyjątkową niespodziankę. Klienci robiący zakupy w dniach 25–28 sierpnia będą mogli wziąć udział w akcji „Najlepsza tyta w mieście”, w której do zdobycia jest tyta ze szkolną wyprawką!
Wakacje dobiegają końca, a to oznacza powrót do nauki. Przed dziećmi nowy rok szkolny pełen pracy i wyzwań związanych ze zdobywaniem wiedzy, ale również czas nawiązywania nowych przyjaźni i odnoszenia sukcesów szkolnych. Nieodłącznym elementem rozpoczęcia roku szkolnego jest przygotowanie wyprawki szkolnej, z której dziecko będzie korzystać przez wiele długich miesięcy. Okazją do tego, aby wyposażyć ucznia w niezbędne przybory, będzie wakacyjna akcja w Atrium Plejada.
W akcji „Najlepsza tyta w mieście”, która odbędzie się w dniach 25–28 sierpnia w bytomskim centrum handlowym, mogą wziąć udział klienci, którzy zrobią zakupy za min. 150 zł (na maksimum dwóch paragonach) na terenie centrum, a następnie zarejestrują paragon w Punkcie Obsługi Klienta, znajdującym się w pobliżu sklepu Jysk i drogerii Rossmann. Do zdobycia są tyty z przyborami szkolnymi, niezbędnymi dla uczniów w trakcie nauki. Każdego dnia do rozdania jest 50 tyt. W przypadku wyczerpania tyt w danej godzinie, uczestnicy akcji otrzymają nagrodę gwarantowaną w postaci artykułów piśmienniczych. W codziennej puli do rozdania jest aż 80 sztuk!
– Kończą się wakacje, zaczyna szkoła – to czas, aby zacząć kompletować wyprawkę szkolną. Z tej okazji przygotowaliśmy niespodziankę, dzięki której start w nowy rok nauki będzie zdecydowanie ciekawszy. Robiąc zakupy w naszym centrum pod koniec sierpnia, będzie można wziąć udział w akcji „Najlepsza tyta w mieście”. Dla dzieci przygotowaliśmy upominek, który wywoła na ich twarzach uśmiech i sprawi, że będą mogli powitać rok szkolny w dobrych humorach i z pozytywną energią – mówi Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.
Akcja „Najlepsza tyta w mieście” w Atrium Plejada odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia, w godzinach 11.00-19.00. Więcej informacji na stronie: https://atrium-plejada.pl/
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.