Komunikaty PR

PPG i Stowarzyszenie Pomocy „ISKIERKA” łączą siły, by wspierać dzieci i ich r

2022-06-08  |  17:10
Biuro prasowe

Inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są ważnym elementem strategii i funkcjonowania PPG. Firma wspiera organizacje, które niosą realną pomoc potrzebującym, a także włącza się w aktywności odpowiadające na wyzwania społeczne. Pandemia  COVID-19 spowodowała niecodzienną, trudną sytuację na całym świecie. Izolacja i dystans społeczny to nie tylko środki ochrony przed ryzykiem zakażenia, ale też czynniki sprzyjające rozwojowi różnego rodzaju zaburzeń. Chroniczny stres, niepokój i poczucie bezradności mogą negatywnie wpływać na rozwój społeczny dzieci i młodzieży. Wrocławskie Stowarzyszenie „ISKIERKA” to jedna z placówek, która na co dzień udziela wsparcia psychologicznego czy terapeutycznego, m.in. poprzez organizowanie młodym osobom czasu wolnego i pomocy w nauce.

 

W ciągu kilku dni udało nam się uruchomić platformę e-learningową oraz zajęcia on-line, które były prowadzone przez cały okres pandemii. Wyzwaniem było także wyposażenie podopiecznych w niezbędne narzędzia, które umożliwiły zarówno naukę zdalną, jak również uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. W sposób zdalny prowadziliśmy m.in. spotkania z psychologiem, logopedą, pedagogiem. Organizowaliśmy aktywności rodzinne, tak, aby zaktywizować całe rodziny naszych podopiecznych -  komentuje Arkadiusz Kłos, Członek Zarządu Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA” we Wrocławiu.

Izolacja społeczna sprzyjała nasilaniu się stanów depresyjnych wśród dzieci i młodzieży. Młodsze dzieci mają problem z nawiązywaniem kontaktów rówieśniczych, z kolei starsze jeszcze więcej czasu spędzają w świecie wirtualnym. Sytuacja wywołana koronawirusem pogłębiła również dysfunkcje występujące w rodzinach i które dotyczą różnych sfer życia. PPG jako podmiot odpowiedzialny społecznie chce skutecznie odpowiadać na realne wyzwania osób potrzebujących. Dlatego firma udzieliła finansowego wsparcia Stowarzyszeniu „ISKIERKA”, które podejmuje działania zwalczające psychospołeczne skutki pandemii. Dzięki przyznanym środkom wrocławski ośrodek zorganizował szereg zajęć i warsztatów, które mają na celu wsparcie zdrowia psychicznego uczniów po izolacji społecznej. Obecnie pod opieką Stowarzyszenia jest blisko 250 dzieci i ich rodziny.

Priorytetem dla nas jest powrót naszych wychowanków do poprawnego funkcjonowania w społeczeństwie, wspierania ich rozwoju, pokazywania im sposobów radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Pracujemy z całymi rodzinami organizując wspólne warsztaty, aktywizujemy dorosłych do wspólnych prac na rzecz placówki i społeczności lokalnych. Cieszymy się, że firma PPG zauważyła potrzeby dzieci i postanowiła wesprzeć działania realizowane lokalnie na rzecz najmłodszych  – wyjaśnia, Beata Radzimińska, pedagog Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA”.

Dzieci są szczególnie narażone na skutki, jakie przyniosła pandemia i niełatwe doświadczenie lokckdown’u. Po trwającej długi czas izolacji, utrudniającej funkcjonowanie społeczne, to właśnie przede wszystkim młode osoby potrzebują wsparcia jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać środki finansowe w kwocie 80 tysięcy złotych Stowarzyszeniu Pomocy „ISKIERKA”. Wierzymy, że dzięki temu, chociaż w niewielkim stopniu pomożemy podopiecznym placówki w odbudowie relacji rodzinno-społecznych czy przywróceniu bezpiecznego środowiska nauki – mówi Małgorzata Peter, Członek Zarządu PPG GBS Polska Sp.z o.o.      

Przekazane przez PPG środki finansują program pomocowy, w ramach którego ISKIERKA udziela wychowankom i ich rodzinom pomocy specjalistycznej. Działania te realizowane są m.in. poprzez prowadzenie terapii pedagogicznej, treningów umiejętności społecznych czy zajęcia socjoterapeutyczne. Program wsparcia zakłada także aktywności muzyczne, plastyczne czy sportowe. Dodatkowo podopieczni mogą uczestniczyć w zajęciach logopedycznych, opiekuńczo-wychowawczych czy z arytmetyki mentalnej. Do placówek Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA” może zapisać się każda osoba w wieku szkolnym, wypełniając kartę zgłoszeniową znajdującą się na stronie internetowej Stowarzyszenia www.iskierkawroc.pl. Obecnie organizacja rozwija swoją pomoc, która skierowana jest do uchodźców z Ukrainy oraz do osób, które przyjęły pod swój dach te osoby.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.