Komunikaty PR

Praca i rodzicielstwo - jak pomóc sobie w opiece nad dzieckiem?

2021-10-28  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl

Rodziców, którzy równocześnie pracują i zajmują się dzieckiem, nie bez powodu nazywa się superbohaterami. Pogodzenie obu ról stało się jeszcze trudniejsze po wybuchu pandemii, kiedy część pracowników musiała przenieść się z pracą do domów. Na szczęście nowoczesne technologie pomagają zdjąć część obowiązków z  barków rodziców.

 

W obecnych czasach istnieją dziesiątki sposobów na wychowanie dziecka, dlatego różni rodzice mają różne potrzeby w tym aspekcie. Dużo też zależy od wieku dziecka. Inaczej wygląda opieka nad niemowlakiem a inaczej nad 5-klasistą. Na szczęście rozwiązania proponowane w zakresie rodzicielstwa są coraz bardziej dostosowane do potrzeb poszczególnych opiekunów.

 

Praca poza domem

 

Mimo że w wyniku wybuchu pandemii, home office stał się popularnym rozwiązaniem, to nie każdy rodzic ze względu na wykonywany zawód mógł pracować z domu. Tradycyjnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy opiekunowie szli do pracy, było pozostawianie dzieci w żłobku, w przedszkolu, w szkole lub pod opieką dziadków. Niektórzy decydowali się z kolei na zatrudnienie niani. Problemem w tym ostatnim przypadku było jednak zaufanie obcej osobie. Chociaż dana opiekunka może mieć bogate referencje, na początku współpracy wciąż pozostaje pewna doza niepewności. Nie jest to przesadzona reakcja, ponieważ sytuacje, w których z pozoru miła i kompetentna niania krzywdziła dziecko, zdarzały się wielokrotnie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zainstalowanie kamer wewnętrznych w pokoju dziecięcym. Takie kamery świetnie sprawdzą się również w późniejszym okresie do pilnowania starszych dzieci.

 

Przedszkole i biuro pod jednym dachem

 

Po drugiej stronie barykady stoją rodzice wykonujący swój zawód z domu. Na pozór taki stan rzeczy rozwiązuje problem opieki nad podopiecznymi. W rzeczywistości nawet pracując w pokoju obok w głowie mamy potrzebę zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa. Rozwiązaniem, które daje komfort i umożliwia kontrolę - zarówno gdy pracujemy z domu, jak i gdy jesteśmy poza nim - jest domowy monitoring. To doskonały sposób, żeby w dowolnej chwili sprawdzić, czy wszystko u naszych pociech jest w porządku. Poza nagrywaniem obrazu smart kamery posiadają wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają opiekę nad dziećmi. Weźmy na przykład model C6W Pro marki Ezviz. Urządzenie zostało wyposażone w detekcję ruchu, dzięki czemu każdy ruch dziecka prowadzi do pojawienia się odpowiedniego powiadomienia w specjalnej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne. Dodatkowo tryb nocny, za pomocą oświetlacza podczerwieni, pozwala kontrolować sen maleństwa w nocy, a wbudowane w urządzenie głośnik i mikrofon umożliwiają nasłuchiwanie i komunikację z maluchem. Transmisja na żywo oferowana przez “wirtualną nianię” to kolejna cecha, którą docenią szczególnie rodzice często wyjeżdżają w delegację. Z takim pomocnikiem można trzymać rękę na pulsie i regularnie sprawdzać co porabia nasza pociecha.

 

 

Praca i opieka nad dzieckiem nie muszą się wykluczać. Dzięki wynalazkom smart-home takim jak kamery wewnętrzne, rodzice mają możliwość stałego kontaktu z dzieckiem, nawet kiedy nie ma ich w domu. Tego rodzaju kamery niejednokrotnie zapobiegały stłuczonym naczyniom czy siniakom na kolanie. Współczesny rodzic może korzystać nie tylko z pomocy babci, ale także inteligentnych gadżetów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.