Komunikaty PR

Praca i rodzicielstwo - jak pomóc sobie w opiece nad dzieckiem?

2021-10-28  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl

Rodziców, którzy równocześnie pracują i zajmują się dzieckiem, nie bez powodu nazywa się superbohaterami. Pogodzenie obu ról stało się jeszcze trudniejsze po wybuchu pandemii, kiedy część pracowników musiała przenieść się z pracą do domów. Na szczęście nowoczesne technologie pomagają zdjąć część obowiązków z  barków rodziców.

 

W obecnych czasach istnieją dziesiątki sposobów na wychowanie dziecka, dlatego różni rodzice mają różne potrzeby w tym aspekcie. Dużo też zależy od wieku dziecka. Inaczej wygląda opieka nad niemowlakiem a inaczej nad 5-klasistą. Na szczęście rozwiązania proponowane w zakresie rodzicielstwa są coraz bardziej dostosowane do potrzeb poszczególnych opiekunów.

 

Praca poza domem

 

Mimo że w wyniku wybuchu pandemii, home office stał się popularnym rozwiązaniem, to nie każdy rodzic ze względu na wykonywany zawód mógł pracować z domu. Tradycyjnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy opiekunowie szli do pracy, było pozostawianie dzieci w żłobku, w przedszkolu, w szkole lub pod opieką dziadków. Niektórzy decydowali się z kolei na zatrudnienie niani. Problemem w tym ostatnim przypadku było jednak zaufanie obcej osobie. Chociaż dana opiekunka może mieć bogate referencje, na początku współpracy wciąż pozostaje pewna doza niepewności. Nie jest to przesadzona reakcja, ponieważ sytuacje, w których z pozoru miła i kompetentna niania krzywdziła dziecko, zdarzały się wielokrotnie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zainstalowanie kamer wewnętrznych w pokoju dziecięcym. Takie kamery świetnie sprawdzą się również w późniejszym okresie do pilnowania starszych dzieci.

 

Przedszkole i biuro pod jednym dachem

 

Po drugiej stronie barykady stoją rodzice wykonujący swój zawód z domu. Na pozór taki stan rzeczy rozwiązuje problem opieki nad podopiecznymi. W rzeczywistości nawet pracując w pokoju obok w głowie mamy potrzebę zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa. Rozwiązaniem, które daje komfort i umożliwia kontrolę - zarówno gdy pracujemy z domu, jak i gdy jesteśmy poza nim - jest domowy monitoring. To doskonały sposób, żeby w dowolnej chwili sprawdzić, czy wszystko u naszych pociech jest w porządku. Poza nagrywaniem obrazu smart kamery posiadają wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają opiekę nad dziećmi. Weźmy na przykład model C6W Pro marki Ezviz. Urządzenie zostało wyposażone w detekcję ruchu, dzięki czemu każdy ruch dziecka prowadzi do pojawienia się odpowiedniego powiadomienia w specjalnej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne. Dodatkowo tryb nocny, za pomocą oświetlacza podczerwieni, pozwala kontrolować sen maleństwa w nocy, a wbudowane w urządzenie głośnik i mikrofon umożliwiają nasłuchiwanie i komunikację z maluchem. Transmisja na żywo oferowana przez “wirtualną nianię” to kolejna cecha, którą docenią szczególnie rodzice często wyjeżdżają w delegację. Z takim pomocnikiem można trzymać rękę na pulsie i regularnie sprawdzać co porabia nasza pociecha.

 

 

Praca i opieka nad dzieckiem nie muszą się wykluczać. Dzięki wynalazkom smart-home takim jak kamery wewnętrzne, rodzice mają możliwość stałego kontaktu z dzieckiem, nawet kiedy nie ma ich w domu. Tego rodzaju kamery niejednokrotnie zapobiegały stłuczonym naczyniom czy siniakom na kolanie. Współczesny rodzic może korzystać nie tylko z pomocy babci, ale także inteligentnych gadżetów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.