Komunikaty PR

Prawie 800 osób na Wielkim Finale Lelenfant [GALERIA]

2022-08-31  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Dwa dni, dwa spektakle, ponad 40 młodych artystów i blisko 800 osób na widowni. Tak wyglądało zakończenie pierwszej edycji Lelenfant, projektu, który zgromadził we Wrocławiu uczestników z Tanzanii, Gruzji, Iranu, Czech, Afganistanu, Ukrainy, Białorusi i Polski.

 

Wielki Finał w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbył się dwukrotnie – w poniedziałek oraz we wtorek (29 i 30 sierpnia) i za każdym razem zgromadził tłumy. Organizatorzy mówią o blisko 800 gościach.

- To były naprawdę wzruszające występy – od początku do końca. Młodzi artyści dali z siebie wszystko i zaprezentowali swoje talenty jak najlepiej tylko potrafili. Wielki Finał był zwieńczeniem ich dwutygodniowych wspólnych przygotowań oraz pracy z instruktorami. Młodzi artyści bardzo poważnie podeszli do tego zadania, a efekt ich pracy mogliśmy obserwować na scenie – mówi Iwona Frydryszak z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant.

Wielki Finał, wyreżyserowany przez Jacka Timingeriu, Aleksandrę Sikorską i Ewelinę Wójtowicz, trwał 40 minut. Na scenie można było zobaczyć gruzińskie tańce w wykonaniu grupy Caritas Georgia i akrobacje tanzańskich artystów z Dar es Salaam. Towarzyszyła im irańska grupa Koodakan Donya Research Institute, zespół Cirkusárna z Czech, artyści teatralni z Podlasia oraz tancerze z Ukrainy i Białorusi.

Wtorkowy Wielki Finał był również połączony z uroczystą galą, którą zainaugurował Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejski Wrocławia.

 

Pierwsza edycja Lelenfant

Lelenfant (dawniej Brave Kids) to międzynarodowy projekt, w ramach którego do Wrocławia przyjeżdżają młodzi artyści z całego świata, by razem brać udział w warsztatach, dzielić się doświadczeniem, prezentować swoje talenty i finalnie przygotować spektakl będący zwieńczeniem pobytu w Polsce.

- Naszym celem jest wspierać młode talenty, integrować dzieci i młodzież z całego świata, a także pokazywać im, że Wrocław jest otwartym i wielokulturowym miastem, w którym mogą rozwijać swoje pasje i dzielić się nimi z rówieśnikami – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant.

Uczestnicy Lelenfant przebywali w Polsce przez dwa tygodnie. Najpierw mieszkali wspólnie w internacie na Pilczycach, gdzie cały czas odbywały się warsztaty, a ostatnie 10 dni gościli u rodzin z Wrocławia i okolic. W ramach projektu odbyły się: Wielka Parada na wrocławskim Rynku, Wielki Piknik na Partynicach, a także Wielki Finał, który widzowie mogli obejrzeć dwukrotnie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.