Premiera „ThunderCats Roar” już w poniedziałek!
Ekipa ThunderCats została zmuszona do ucieczki ze swojej rodzinnej planety Thundery i lądowania na tajemniczej Trzeciej Ziemi. Liono, nowo mianowany przywódca kotów, stara się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki i wspierać ThunderCats podczas zadomawiania się w nowej krainie. Towarzyszy mu dzielna grupa przyjaciół: Tigra, Pantro, Cheetara, Wilikit, Wilikat i Snarf. Bohaterowie każdego dnia odkrywają swoją nową okolicę, rozwiązują skomplikowane zagadki i służą pomocą innym stworzeniom. Na ich drodze często pojawiają się czasem wrogowie, w tym groźny i bardzo sprytny Mumra.
Nie bez powodu mogą pojawić się skojarzenia z kultowym serialem z lat 80. „ThunderCats Roar” to stworzony z myślą o młodych widzach spin-off tamtej produkcji.
- Mam nadzieję, że mimo zmian, które wprowadziliśmy, wszyscy bohaterowie mają w sobie nadal wiele z tego, za co pokochaliśmy ich w latach 80. W pewnym sensie pochyliliśmy się nad wybranymi cechami i elementami pochodzącymi z poprzedniej wersji i szukaliśmy sposobów, by je uwydatnić. Jako fan „ThunderCats” jestem tym bardzo podekscytowany! Wydaje mi się, że przenosimy postaci w niejako w „nowy wymiar” i mam nadzieję, że widzowie te zabiegi docenią – mówi jeden z producentów serialu, Victor Courtright.
Co zobaczymy w premierowych odcinkach?
Bohaterowie „ThunderCats Roar” z entuzjazmem odkrywają Trzecią Ziemię i poznają jej różnorodnych mieszkańców. W jednym z odcinków do siedziby ThunderCats przychodzi smutny jednorożec, którego wszyscy przyjaciele zostali schwytani. Doświadczony Tigra próbuje na wszelkie sposoby poznać szczegóły i uspokoić swojego gościa. Zadanie okazuje się jednak bardzo trudne… W innym odcinku po ożywionej dyskusji na temat obowiązków lidera Liono gubi Miecza Przeznaczenia… Za pomocą nowego wynalazku Pantro wyrusza ze pomagającym mu Snarfem w poszukiwania. Czy poradzi sobie z wyzwaniem i odzyska Miecz?
Producentami serialu są Victor Courtright i Marly Halpern-Graser, a producentem wykonawczym - Sam Register.
Premiera „ThunderCats Roar” już 4 maja o godzinie 17:00. Emisja od poniedziałku do piątku o 17:00 na kanale Cartoon Network.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.