Premierowe odcinki serialu „Victor i Valentino” na Cartoon Network!
Przyrodni bracia spędzają wakacje w niewielkim, ale wyjątkowo tajemniczym Monte Macabre. Każdego dnia pomagają babci w rodzinnym interesie, a w wolnym czasie z pasją rozszyfrowują lokalne zagadki. W najnowszych odcinkach Victor postanowi powalczyć o swojego ukochanego karalucha, a także wyprawi z Valentino niezwykłą imprezę.
Drugi sezon kreskówki przynosi nieoczekiwane zwroty akcji – zachoruje ukochany karaluch Victora. Wówczas chłopiec zwróci się o pomoc do Charlene z nadzieją, że jej umiejętności przywrócą ukochanego pupila do życia. W innym odcinku chłopcy chcą odstraszyć pewnego łobuza i do tego zadania rekrutują ducha. Jednak sytuacja wymknie się spod kontroli… Jaki będzie finał tej historii?
W Monte Macabre odbywa się również co roku festiwal filmowy, który przypomina Victorowi o jego marzeniach związanych z karierą filmowca. Innym razem chłopiec uznaje, że jego największym talentem jest komunikacja z postaciami z zaświatów. Wśród tych wydarzeń nie zabraknie niezwykłej zabawy, ponieważ przyrodni bracia postanowią urządzić największą imprezę w historii miasteczka. Czy jednak w stoisku z taco nauczyli się, jak zabrać się za organizację takiego wydarzenia?
O kreskówce „Victor i Valentino”
„Victor i Valentino” to stworzona przez Cartoon Network Studios przygodowa komedia o dwóch braciach, którzy spędzają wakacje u babci Chaty. Każdego dnia chłopcy pomagają jej w prowadzeniu stoiska z wyśmienitymi tacos. Jednak ich serca rozpalają nie codzienne obowiązki, ale niezwykłe zdarzenia i nadprzyrodzone zjawiska, których świadkami przypadkowo się stają.
Stworzona przez Diego Molano środkowoamerykańska sceneria kreskówki wprowadza małych widzów w niezwykły nastrój. Motyw główny z niezwykłymi, nadprzyrodzonymi elementami, działa jako katalizator akcji i tajemnic, które serial zgłębia w każdym odcinku.
Premiera nowych odcinków serialu „Victor i Valentino” w poniedziałek 18 stycznia o 14:50. Emisja od poniedziałku do piątku na antenie Cartoon Network.
O Cartoon Network EMEA
Cartoon Network to kanał dla dzieci wypełniony ekscytującą mieszanką komedii i przygody. Główną grupą docelową stacji są chłopcy i dziewczynki w wieku 6-12 lat. Przepełnione humorem, angażujące i uznane na całym świecie produkcje, które pobudzają wyobraźnie i nawiązują do uniwersalnych motywów przyjaźni, zachęcają dzieci do bycia sobą. Ramówka kanału obejmuje takie kreskówki jak: „Atomówki”, „Niesamowity świat Gumballa”, „Ben 10”, „Między nami, misiami”, „Młodzi Tytani: Akcja!”, „Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu”, „Kicia Rożek”, „Craig znad potoku”, „Obóz na wyspie” oraz wielokrotnie nagradzane seriale „Steven Universe”, „Pora na przygodę” oraz „Zwyczajny serial”. Z produkowanych przez kanał treści można również skorzystać dzięki stronie internetowej, a także poprzez gry, wideo na żądanie, urządzenia mobilne i szeroki wachlarz artykułów licencyjnych. Właścicielem marki Cartoon Network jest WarnerMedia.
Biuro prasowe, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa
Barbara Izowska Senior Marketing & PR Manager Eastern Europe & Poland | Katarzyna Tumielewicz
| Joanna Hała PR Manager | dotrelations joanna.hala@dotrelations.pl +48 690 995 770
|
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.