Prezent życia na 3 Urodziny Maciusia Cieślika - ustanawiamy Rekord Polski
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Pod hasłem: Prezent życia na 3 urodziny Maciusia Cieślika - Terapia Genowa, ustanawiamy Rekord Polski na najwięcej życzeń opublikowanych w formie komentarza na Facebooku w ciągu 1 miesiąca.
Rekordowa akcja rozpocznie się 22 listopada 2020 i potrwa do 22 grudnia 2020 roku. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto w wyznaczonym czasie opublikuje życzenia dla Maciusia Cieślika, chorego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) na dedykowanym wydarzeniu na platformie społecznościowej Facebook.
Aby złożyć Maciusiowi życzenia, należy opublikować stosowny komentarz pod postem na wydarzeniu na Facebooku. Nie ma żadnego limitu znaków. To mogą być po prostu dwa słowa, a jeżeli masz wenę i chęci - nawet cały wiersz! Jeżeli chcesz możesz nawet opublikować zdjęcie lub krótki filmik z życzeniami. Spraw, by Maciuś otrzymał najwspanialszy prezent w życiu. Taki, o którym najbardziej marzy.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/prezent-zycia-na-3-urodziny-maciusia-cieslika/
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.