Komunikaty PR

Prezenty, które fantastycznie zajmują czas dziecka, a nie cenne miejsce w pokoju

2021-12-16  |  09:00
Biuro prasowe

Piszemy wartościowy list do Świętego Mikołaja, czyli jakie pomysły warto podsunąć dziecku, by prezenty nie tylko bawiły

Pomoce naukowe pod choinką? U niejednego dziecka mogą budzić skojarzenia z największą rózgą na świecie. Przecież święta to czas beztroski i oderwania od szkolnych obowiązków. Warto zatem poszukać takich propozycji, które pozwolą na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności, doskonale przy tym bawiąc. Przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty, które rozwiną wyobraźnię, poszerzą dziecięce horyzonty, czy poprawią umiejętności językowe, a jednocześnie wywołają szeroki uśmiech na twarzy malca. Tak działa magia świąt! 

Puzzle, klocki, lalki, pojazdy, pluszaki, bohaterowie z bajek, gry komputerowe, figurki, malowanki… Co podarować dziecku, kiedy “to wszystko już ma”? Okazuje się, że przeszukując trochę głębiej świąteczne półki z prezentami, można znaleźć kreatywne, angażujące i edukacyjne inspiracje, które fantastycznie zajmują czas, a nie cenne miejsce w pokoju dziecka. 

Voucher na wizytę w centrum nauki 

Zimowe popołudnia i weekendy nie zawsze kuszą słońcem, białym puchem i chęcią spędzenia czasu na powietrzu. Oprócz aktywności, które pozwolą zaspokoić tak ważną dla dzieci potrzebę ruchu, jak np. pobyt w aquaparku czy w sali zabaw, warto pomyśleć o sprezentowaniu wyprawy do jednego z polskich centrów nauki, w których mali badacze uczą się poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Znajdziemy tam przede wszystkim multimedialne, tematyczne wystawy oraz zróżnicowane, interaktywne stanowiska, np. kulę plazmową, przeglądarkę rentgenowską, kołyskę Newtona, wir wodny, syntezator mowy delfinów, stację kosmiczną czy lewitującą piłkę. Pozwalają one poznawać ciekawe zjawiska naukowe, ale również rozwijać wrażliwość sensoryczną.  

Kursy w ramach platform edukacyjnych 

Najmłodsi uwielbiają gry komputerowe, a dorośli, jak wiadomo, najczęściej zabiegają o to, aby ograniczać im tę formę rozrywki. Kompromisem w tej odwiecznej niezgodzie może być zaproponowanie wartościowego i zarazem emocjonującego sposobu na spędzenie czasu przed ekranem. Z pomocą przychodzą tutaj coraz bardziej popularne platformy e-learningowe. Dostęp do nich zakupić można często w formie vouchera – to pomysł na prezent, który nie tylko rozwija, ale również dostarcza sporej dawki uśmiechu. – Proces edukacji w Novakid prowadzony jest w formie zabawy, wzbogaca go m.in. grywalizacja. Jednak warto podkreślić, że zadania na platformie są tak skonstruowane, aby najmłodsi nie uzależniali poczucia własnej wartości od wyników. Elementy rywalizacji i punktacji, które wprowadzamy, mają na celu zwiększenie atrakcyjności zadania, ale nie są same w sobie kluczowe. Przykładem mogą być stosowane na platformie wyzwania, w których nagrody przyznawane są za wykonanie określonego zadania z zaangażowaniem i autentycznością, a nie za pokonanie przeciwnika - mówi Anna Trawka, ekspertka Novakid i pedagożka.

Wycieczka do wymarzonego parku rozrywki 

Nie ma cenniejszych wspomnień z dzieciństwa niż wspólnie spędzony czas z rodziną. Warto od najmłodszych lat pokazywać dziecku, że prezenty niematerialne mają większą wartość niż zabawki, które szybko się nudzą. Z pewnością miejscem, do którego niejedno dziecko będzie wracać pamięcią, nawet będąc już dorosłym, jest wymarzony park rozrywki. Dzięki ich zróżnicowanej tematyce rodzice mogą wybrać taki cel wycieczki, który najlepiej wpisze się w zainteresowania dziecka. Oprócz najbardziej popularnych miejsc, jak Disneyland, Legoland czy Energylandia, istnieją też takie, które odpowiadają bardziej sprecyzowanym upodobaniom, np. w Szwecji istnieje raj dla fanów popularnej pisarki Astrid Lindgren, a w Dubaju zobaczyć można największy samolot pasażerski na świecie zrobiony z… milionów kolorowych kwiatów. - Sprezentowanie dziecku wycieczki pod choinkę to równocześnie podarowanie mu okazji do nawiązania inspirujących znajomości z rówieśnikami wychowywanymi w innych kulturach, poszerzenia perspektywy postrzegania świata, a także nauki otwartości i zrozumienia różnorodności. Kluczowe jest, abyśmy zachęcali dziecko do odkrywania tych nowości - to też świetny moment, aby przełamać barierę językową, nawet krótka pogawędka na placu zabaw z dzieckiem anglojęzycznym może dać niesamowitą motywację do doskonalenia znajomości języka obcego - radzi Anna Trawka, ekspertka Novakid i pedagożka. 

Kreatywne opakowanie 

Sam moment rozpakowywania prezentów budzi u dzieci często większe emocje niż ich zawartość. Przecież nigdy nie wiadomo, czy oby na pewno Mikołaj odczytał właściwy list! Tutaj też zaczynają się zagwostki rodziców, w jaki sposób zapakować prezent w formie voucheru lub biletu, aby był on atrakcyjny dla dziecka? Ciekawym rozwiązaniem może być dołączenie kartki do balonu wypełnionego helem, a następnie umieszczenie go w ogromnym kartonie, ozdobionym papierem ze świątecznym motywem. Innym pomysłem może być schowanie voucheru w zestawie drewnianych figurek Świętego Mikołaja, typu Matryoshka. Otwieranie przez dziecko kolejnych lalek-mikołajów dodatkowo wznieci jego ciekawość i pozytywne zaskoczenie. Rodzic może też wykorzystać własny zmysł artystyczny i stworzyć dla dziecka opakowanie DIY - z pewnością taka spersonalizowana forma przysporzy dziecku wiele uśmiechu. 

Tworząc listę tegorocznych prezentów dla dziecka warto pomyśleć, że pozytywne wspomnienia, które możemy podarować dzieciom, zostaną z nimi na zawsze. Niech tym razem dzieci znajdą pod choinką coś najcenniejszego - wspólnie spędzony czas. 

Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami. Szkoła Novakid jest zarejestrowana w USA i posiada uczniów na całym świecie. Podstawą edukacji na platformie jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response), polegająca na użyciu gestów i mimiki i odpowiadająca tym samym przyswajaniu języka ojczystego. Proces edukacji jest prowadzony w formie zabawy i wzbogacają go takie rozwiązania, jak: wirtualna rzeczywistość, interakcja i grywalizacja, by jak najbardziej uatrakcyjnić najmłodszym naukę języka.

Kontakt dla mediów:

Marta Paczka
Tel.: + 48 796 996 211
E-mail: marta.paczka@goodonepr.pl 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.