Komunikaty PR

Program Świat Młodych Badaczy teraz także online

2020-06-01  |  11:00
Biuro prasowe

Seria filmików z eksperymentami z programu edukacyjnego Świat Młodych Badaczy jest teraz dostępna online. To propozycja dla wszystkich ciekawych świata dzieci, które chciałyby wcielić się w rolę małego naukowca. Wspólnie z rodzicami będą mogły między innymi zrobić klej ze skrobi lub uzyskać papier ze zużytych kartonów. Świat Młodych Badaczy online to inicjatywa firmy Henkel realizowana we współpracy z organizacją Nauka Jest Fajna!.

Świat Młodych Badaczy to program społeczno-edukacyjny firmy Henkel, kierowany do uczniów klas 2, 3 i 4 szkół podstawowych. Projekt standardowo realizowany jest w formie 90-minutowych, interaktywnych warsztatów, podczas których dzieci wykonują eksperymenty badawcze – muszą m.in. odmierzyć potrzebne składniki
i samodzielnie zidentyfikować badane substancje. Mają też czas na omawianie wyników eksperymentów – są zachęcane przez prowadzących zajęcia do zadawania pytań, stawiania hipotez i wyciągania wniosków. W związku z zamknięciem szkół cykl filmów z eksperymentami realizowanymi w ramach programu jest dostępny online.

- Do tej pory ponad 4 000 dzieci z kilkudziesięciu szkół podstawowych w całej Polsce wzięło udział w warsztatach Świata Młodych Badaczy. Teraz, dzięki filmom dostępnym online, chcemy zachęcić uczniów do rodzinnego eksperymentowania i odkrywania naukowej pasji – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka programu z ramienia Henkel Polska. Wierzymy, że, dzięki udostępnionym przez nas eksperymentom, przybliżymy dzieciom fascynujący świat nauk ścisłych i pobudzimy ich kreatywność, a rodzicom zapewnimy dodatkowe źródło inspiracji do zabawy i nauki wraz z dziećmi w tym wyjątkowym czasie.

Partnerem edukacyjnym projektu, teraz także w trybie online, jest bydgoska organizacja Nauka Jest Fajna!, która na swoim kanale na platformie YouTube udostępnia serię filmików z eksperymentami Świata Młodych Badaczy. Dzieci dowiedzą się z nich między innymi jak wykonać klej ze skrobi, czy jak uzyskać papier z odpadów kartonowych. Wszystkie eksperymenty pochodzą z broszurki edukacyjnej „Badaj i eksperymentuj w domu!”, którą można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej https://www.henkel-swiatmlodychbadaczy.pl/eksperymenty. 

- Ze swojego doświadczenia i rozmów z nauczycielami oraz uczniami wiem, że eksperymenty są bardzo lubianą formą nauki i atrakcyjnym uzupełnieniem lekcji przyrody. Pozwalają one dzieciom zdobywać wiedzę, ale też zaspokajać ciekawość świata poprzez angażującą zabawę. Tym bardziej cieszę się, że w czasach nauki zdalnej możemy udostępnić serię filmików z prostymi eksperymentami Świata Młodych Badaczy szerszej grupie odbiorców! – mówi Justyna Sobolewska z Nauka Jest Fajna!.

Program Świat Młodych Badaczy realizowany jest w Polsce od października 2016 roku. Do tej pory warsztaty kilkukrotnie prowadzone były w szkołach w Warszawie, Bydgoszczy, Raciborzu i okolicach, Pile i powiecie trzcianeckim, Stąporkowie i powiecie koneckim oraz w Dzierżoniowie i okolicach. W całej Polsce za sprawą programu w rolę naukowców wcieliło się już ponad 4000 dzieci.

Filmiki z eksperymentami można znaleźć na kanale Nauka Jest Fajna! na platformie YouTube pod linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQmpqRmmiC-6ZFM6VloouZt5uQ_k1z8wE 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.