Pszczoła i przyjaciele – czyli wiosenny event w ETC Swarzędz

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Centrum handlowe ETC Swarzędz zaprasza wszystkie dzieci na niezapomnianą podróż do świata natury. 17 i 18 maja swarzędzkie centrum handlowe zmieni się w fascynującą krainę pszczół. Wizyta w niej będzie niepowtarzalną okazją do zgłębienia tajemnic życia tych pożytecznych owadów. W planach niezwykła wystawa i ciekawe warsztaty.
W piątek, 17 maja, o godzinie 10:00 rozkwitnie wystawa edukacyjna, na której młodzi odkrywcy będą mogli zbadać gigantyczny model pszczoły i z bliska przyjrzeć się anatomii tych niezwykłych owadów. Wystawa obfitować będzie w eksponaty związane z pszczelarstwem, takie jak kwiaty, stroje pszczelarskie, ule, a także edukacyjne treści o roślinach i domach pszczół. Interaktywna przygoda pozwoli dzieciom zrozumieć, jak ważną rolę te pracowite owady odgrywają w naszym ekosystemie. Scenografia wystawy będzie również doskonałym tłem dla pamiątkowych zdjęć na koniec pełnego ciekawostek dnia.
18 maja to dzień warsztatów edukacyjnych i plastycznych, które rozpoczną się w samo południe. Podczas zajęć artystycznych kreatywność uczestników rozwinie skrzydła pod okiem animatorów. Dzieci będą miały okazję stworzyć własne barwne dzieła sztuki, inspirując się życiem pszczół. Malowanie żółtych balonów, które zamienią się w urocze pszczoły, to tylko jedna z wielu kreatywnych atrakcji – to będzie dzień pełen artystycznej zabawy! Jednak głodni wiedzy także znajdą coś dla siebie. Na stanowiskach edukacyjnych dzieci, w formie zabawy i interaktywnych gier, zgłębią tajemnice produkcji miodu, poznając przy tym życie pszczół od środka ula. Spotkania z prawdziwymi pszczelarzami i możliwość zadawania pytań sprawią, że każde dziecko poczuje się jak młody naukowiec.
ETC zaprasza wszystkich do wspólnego poznawania sekretów natury i budowania ekoświadomości! To będą dwa dni pełne nauki, zabawy i twórczego odkrywania!
ETC Swarzędz powstał w 1994 roku. Z bogatą ofertą handlową i usługową jest ważnym miejscem spotkań lokalnej społeczności. Galerię współtworzą zarówno znane sieciowe marki, jak i lokalni przedsiębiorcy. Centrum położone jest w strategicznym punkcie miasta – przy trasie łączącej Poznań i Warszawę, co umożliwia szybki dojazd nie tylko mieszkańcom Swarzędza, ale i okolicznych miejscowości. Z myślą o komforcie swoich klientów ETC Swarzędz posiada wiele udogodnień. Do dyspozycji jest m.in. strefa gastronomiczna, sprzyjająca odpoczynkowi i spotkaniom, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca relaksu i wypoczynku. Przy centrum znajduje się bezpłatny parking, na którym mieści się 1100 pojazdów. Przygotowane zostały także stojaki i miejsca postojowe dla rowerzystów oraz samoobsługowa stacja napraw rowerów. Obiekt jest również w pełni dostosowany do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej. ETC Swarzędz od dawna angażuje się również w działania ekologiczne. Na parkingu bocznym centrum stoi hotel dla owadów, a pod opiekę galerii trafił ostatnio jeszcze jeden nietuzinkowy zwierzak. Adoptowany przez ETC został nietoperz - jeden z podopiecznych poznańskiego zoo.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.