"Matka też człowiek" – drugi sezon podcastu Justyny Szyc-Nagłowskiej i Storytel
MSL GROUP
Wołoska 9
02-583 Warszawa
aleksandra.siewiera|mslgroup.com| |aleksandra.siewiera|mslgroup.com
+48 537 366 252
a
Już po raz drugi Justyna Szyc-Nagłowska zaprasza gości do rozmowy na temat bycia rodzicem bez instagramowego filtra. Mama trójki dzieci – Franciszki i Stefanii oraz pięciomiesięcznego Henryka prowadzi ciekawe i inspirujące rozmowy, konfrontując własne rodzicielskie doświadczenia z doświadczeniami swoich gości. Poruszane tematy bawią, skłaniają do refleksji, a niekiedy potrafią wzruszać do łez. Macierzyństwo bowiem jest mieszanką skrajnych emocji, nadludzkiej siły, przeplatającej się z bezsilnością, zwątpieniem, dumą i miłością. I to wszystko, pełen obraz bycia rodzicem, jest zawarte w tych rozmowach.
W nowych odcinkach Justyna podejmuje wiele ważnych tematów jak karmienie piersią czy zmieniające się po ciąży ciało. Twórczyni podcastu wraz z gośćmi rozmawia również o tym, jak przetrwać pierwsze miesiące po porodzie czy też porusza temat samodzielnego macierzyństwa.
W rozmowach towarzyszą jej wyjątkowi goście, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach ale także m.in. zaprzyjaźnionymi z autorką podcastu rodzicami. Do drugiego sezonu rozmów o rodzicielstwie Justyna zaprosiła m.in.: Olgę Frycz - aktorkę i blogerkę, Agatę Aleksandrowicz – dyplomowaną promotorkę karmienia piersią i właścicielkę bloga Hafija.pl, Sylwię Antoszkiewicz – coacha stylu, projektantkę i stylistkę, Martę Kabulską – psychologa, dr Darię Charytonowicz – chirurga plastycznego oraz pedagog pracującą z rodzicami i dziećmi – Paulę Niedźwiedzką.
Macierzyństwo to wielka siła, ale też też pełnia słabości, do której każda z nas ma prawo i bardzo chciałabym, żebyśmy jako mamy o tym pamiętały. Dlatego wraz z moimi rozmówcami staramy się dzielić naszym doświadczeniem i wspierać innych rodziców na ich rodzicielskiej drodze
- mówi Justyna Szyc-Nagłowska.
Pierwszy odcinek podcastu “Matka też człowiek 2” już od dzisiaj jest dostępny do odsłuchania na platformie Storytel. Kolejne będą ukazywać się co tydzień – w czwartki. Łącznie zaplanowanych jest 6 odcinków.
W bibliotece Storytel słuchacze mogą znaleźć również inne podcasty, m.in. “Garderobiana” Karoliny Sulej, “Cisza i spokój” Natalii Sosin-Krosnowskiej czy “Jestem i Będę” Oriny Krajewskiej.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.