"Matka też człowiek" – drugi sezon podcastu Justyny Szyc-Nagłowskiej i Storytel
MSL GROUP
Wołoska 9
02-583 Warszawa
aleksandra.siewiera|mslgroup.com| |aleksandra.siewiera|mslgroup.com
+48 537 366 252
a
Już po raz drugi Justyna Szyc-Nagłowska zaprasza gości do rozmowy na temat bycia rodzicem bez instagramowego filtra. Mama trójki dzieci – Franciszki i Stefanii oraz pięciomiesięcznego Henryka prowadzi ciekawe i inspirujące rozmowy, konfrontując własne rodzicielskie doświadczenia z doświadczeniami swoich gości. Poruszane tematy bawią, skłaniają do refleksji, a niekiedy potrafią wzruszać do łez. Macierzyństwo bowiem jest mieszanką skrajnych emocji, nadludzkiej siły, przeplatającej się z bezsilnością, zwątpieniem, dumą i miłością. I to wszystko, pełen obraz bycia rodzicem, jest zawarte w tych rozmowach.
W nowych odcinkach Justyna podejmuje wiele ważnych tematów jak karmienie piersią czy zmieniające się po ciąży ciało. Twórczyni podcastu wraz z gośćmi rozmawia również o tym, jak przetrwać pierwsze miesiące po porodzie czy też porusza temat samodzielnego macierzyństwa.
W rozmowach towarzyszą jej wyjątkowi goście, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach ale także m.in. zaprzyjaźnionymi z autorką podcastu rodzicami. Do drugiego sezonu rozmów o rodzicielstwie Justyna zaprosiła m.in.: Olgę Frycz - aktorkę i blogerkę, Agatę Aleksandrowicz – dyplomowaną promotorkę karmienia piersią i właścicielkę bloga Hafija.pl, Sylwię Antoszkiewicz – coacha stylu, projektantkę i stylistkę, Martę Kabulską – psychologa, dr Darię Charytonowicz – chirurga plastycznego oraz pedagog pracującą z rodzicami i dziećmi – Paulę Niedźwiedzką.
Macierzyństwo to wielka siła, ale też też pełnia słabości, do której każda z nas ma prawo i bardzo chciałabym, żebyśmy jako mamy o tym pamiętały. Dlatego wraz z moimi rozmówcami staramy się dzielić naszym doświadczeniem i wspierać innych rodziców na ich rodzicielskiej drodze
- mówi Justyna Szyc-Nagłowska.
Pierwszy odcinek podcastu “Matka też człowiek 2” już od dzisiaj jest dostępny do odsłuchania na platformie Storytel. Kolejne będą ukazywać się co tydzień – w czwartki. Łącznie zaplanowanych jest 6 odcinków.
W bibliotece Storytel słuchacze mogą znaleźć również inne podcasty, m.in. “Garderobiana” Karoliny Sulej, “Cisza i spokój” Natalii Sosin-Krosnowskiej czy “Jestem i Będę” Oriny Krajewskiej.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.