"Matka też człowiek" – drugi sezon podcastu Justyny Szyc-Nagłowskiej i Storytel
MSL GROUP
Wołoska 9
02-583 Warszawa
aleksandra.siewiera|mslgroup.com| |aleksandra.siewiera|mslgroup.com
+48 537 366 252
a
Już po raz drugi Justyna Szyc-Nagłowska zaprasza gości do rozmowy na temat bycia rodzicem bez instagramowego filtra. Mama trójki dzieci – Franciszki i Stefanii oraz pięciomiesięcznego Henryka prowadzi ciekawe i inspirujące rozmowy, konfrontując własne rodzicielskie doświadczenia z doświadczeniami swoich gości. Poruszane tematy bawią, skłaniają do refleksji, a niekiedy potrafią wzruszać do łez. Macierzyństwo bowiem jest mieszanką skrajnych emocji, nadludzkiej siły, przeplatającej się z bezsilnością, zwątpieniem, dumą i miłością. I to wszystko, pełen obraz bycia rodzicem, jest zawarte w tych rozmowach.
W nowych odcinkach Justyna podejmuje wiele ważnych tematów jak karmienie piersią czy zmieniające się po ciąży ciało. Twórczyni podcastu wraz z gośćmi rozmawia również o tym, jak przetrwać pierwsze miesiące po porodzie czy też porusza temat samodzielnego macierzyństwa.
W rozmowach towarzyszą jej wyjątkowi goście, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach ale także m.in. zaprzyjaźnionymi z autorką podcastu rodzicami. Do drugiego sezonu rozmów o rodzicielstwie Justyna zaprosiła m.in.: Olgę Frycz - aktorkę i blogerkę, Agatę Aleksandrowicz – dyplomowaną promotorkę karmienia piersią i właścicielkę bloga Hafija.pl, Sylwię Antoszkiewicz – coacha stylu, projektantkę i stylistkę, Martę Kabulską – psychologa, dr Darię Charytonowicz – chirurga plastycznego oraz pedagog pracującą z rodzicami i dziećmi – Paulę Niedźwiedzką.
Macierzyństwo to wielka siła, ale też też pełnia słabości, do której każda z nas ma prawo i bardzo chciałabym, żebyśmy jako mamy o tym pamiętały. Dlatego wraz z moimi rozmówcami staramy się dzielić naszym doświadczeniem i wspierać innych rodziców na ich rodzicielskiej drodze
- mówi Justyna Szyc-Nagłowska.
Pierwszy odcinek podcastu “Matka też człowiek 2” już od dzisiaj jest dostępny do odsłuchania na platformie Storytel. Kolejne będą ukazywać się co tydzień – w czwartki. Łącznie zaplanowanych jest 6 odcinków.
W bibliotece Storytel słuchacze mogą znaleźć również inne podcasty, m.in. “Garderobiana” Karoliny Sulej, “Cisza i spokój” Natalii Sosin-Krosnowskiej czy “Jestem i Będę” Oriny Krajewskiej.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.