Radość i beztroska - Dzień Dziecka w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
W sobotę 4 czerwca na najmłodszych klientów Galerii Bronowice czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych pod hasłem „Balonowego Miasteczka”. Przygotowano strefy radości, a w nich m.in. zabawy i konkursy, malowanie buziek w wybrane, fantazyjne wzory czy wspólne tworzenie balonowych zwierzątek. Będzie również poszukiwanie balonów w wielkim, wypełnionym kulkami basenie. Każda z tych aktywności dostępna będzie w wybranej, jednej z 4 stref. Na początku zabawy najmłodsi otrzymają specjalny dyplom, w którym - za udział w poszczególnych atrakcjach, zbierać będą pieczątki. Na terenie Galerii na poziomie +1 pojawi się także tajemnicza, ostatnia strefa, którą trzeba będzie znaleźć, by odebrać piątą pieczątką. Dzieci, które zbiorą komplet pieczątek, otrzymają dodatkowy upominek. Zabawa trwać będzie w godzinach 12:00-18:00 - wszystkie atrakcje są bezpłatne.
Również w sobotę, 4 czerwca, na młodych artystów czekać będą warsztaty w Galerii ASP Bronowice, czyli w lokalu znajdującym się na poziomie +1 Galerii, którym opiekuje się krakowska ASP. W ramach kontynuowania podróży przez dzieje historii sztuki, uczestnicy zajęć wezmą udział w warsztatach zatytułowanych „Chłopi, rycerze, mnisi i zbóje”. Warsztaty odbywać się będą w godzinach 11:00-13:00, obowiązują na nie zapisy: kulturystyka@asp.krakow.pl.
Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt na świecie, radosne i kolorowe. Jego oficjalna historia sięga lat 50. XX wieku, choć np. w Chinach pojawiło się już w 1926 roku. Choć Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w większości krajów, nie zawsze przypada tego samego dnia. Wśród naszych sąsiadów (m.in. Czechy, Słowacja, Ukraina), jak również w Polsce, obchodzony jest 1 czerwca. W tym roku przypada „okrągła”, 70. rocznica, a to, że świętujemy ten dzień niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku, jest zasługą organizacji The International Union for Protection of Childhood (Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa). Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone*.
* https://smilyplay.pl/historia-dnia-dziecka-najszczesliwszego-swieta-na-swiecie/
Szczegóły wydarzeń można znaleźć na: www.galeriabronowice.pl

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.