Rekordowa Radosna Wigilia. Tona prezentów dla 270 dzieci!

Andrzej Bromski
Bromo
ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl
Radosna Wigilia znów zakończyła się sukcesem. Dzięki tegorocznej edycji tej szlachetnej akcji wypełnione po brzegi worki ze świątecznymi prezentami otrzymało aż 270 dzieci!
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa młodzi podopieczni Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piaseczne oraz dzieci i młodzież z Domów Dziecka w Czernicach Borowych, Pęcherach i Szczutowie mogli znów spotkać się ze Świętym Mikołajem i we wspólnym gronie przez kilka godzin bawić się w najlepsze. W Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie na gości czekały nie lada atrakcje: park dmuchańców, zabawy z Futrzakami ze społeczności Warsaw Furries, smaczny poczęstunek, malowanie twarzy, dekorowanie pierniczków i występy artystyczne. Tradycyjny Taniec Lwa i pokaz chińskich sztuk walki wykonali trenerzy ze szkoły Złoty Lew, krótką lekcję kickboxingu przeprowadzili zawodnicy Kobra Fight Team, gorącą salsę zatańczyli Kamila Zimnowodzka i Tomasz Starzyk, a młodych widzów do łez rozbawił cyrkowiec Maciej Borza. O nieco starszych gości zadbała Fundacja WEBskie Babki, która przeprowadziła warsztaty z pielęgnacji twarzy.
Tegoroczna Radosna Wigilia była rekordowa. Święty Mikołaj dzięki wsparciu partnerów, sponsorów i prywatnych darczyńców mógł obdarować prezentami aż 270 dzieci, a worki pełne zabawek, książek, ubrań i słodyczy ważyły łącznie ponad tonę. – Bardzo cieszymy się, że możemy znów się spotkać. W poprzednich dwóch latach nasza akcja miała nieco inną formę, teraz zaś możemy powrócić do sprawdzonej formuły, która pozwala nam spędzić razem ten wyjątkowy dzień – mówiła Weronika Jarosz, członek zarządu odpowiedzialnej za organizację wydarzenia Fundacji Dziecięca Radość.
Radosna Wigilia odbyła się już po raz czternasty. Osiemnaście lat temu inicjatywę zapoczątkowała społeczność Gminy Piaseczno, następnie zaś – po pięcioletniej przerwie – wskrzesił ją dotychczasowy sponsor – LeasingTeam Group, który założył Fundację Dziecięca Radość dedykowaną tej ważnej akcji. W 2018 roku, podczas pierwszej edycji organizowanej przez Fundację, Święty Mikołaj obdarował 106 dzieci. Teraz, mimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej na świecie, liczba ta wzrosła do 270.
Partnerem Radosnej Wigilii 2022 był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Inicjatywę wsparli: producent i importer licencyjnej odzieży dziecięcej E plus M, Fundacja Keller, Silekol, Wydawnictwo Naukowe PWN, Husqvarna, Glov, hurtownia opakowań Ema-Pol, Jurajska, cukiernia Grela z Lublina, Pizza Hut Piaseczno Karuzela oraz anonimowi darczyńcy. Podziękowania należą się także ML Studio i drukarni APS Multiprint oraz Szkole Podstawowej w Nowej Iwicznej, która zorganizowała zbiórkę zabawek, książek i słodyczy.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.