Komunikaty PR

Roboferie w Galerii Copernicus

2023-01-25  |  12:25
Biuro prasowe

Nie masz pomysłu na ferie? Spędź je w mieście! Podczas zimowej przerwy od nauki Galeria Copernicus przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla młodszych oraz nieco starszych mieszkańców. W drugim tygodniu ferii w toruńskim centrum odbędą się Roboferie - cykl zajęć i warsztatów dla pasjonatów robotyki oraz programowania. Zaplanowane atrakcje to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu podczas długich, zimowych dni.

Roboferie to wydarzenie dla całej rodziny, podczas którego nikt nie będzie się nudził! Uczestnicząc w zabawie można rozwinąć różne, przydatne umiejętności, a także zdobyć wartościową wiedzę. W akcji mogą wziąć udział również grupy zorganizowane, takie jak szkoły, przedszkola czy uczestnicy półkolonii. Codziennie, od 6 do 11 lutego br., w pięciu strefach tematycznych w Galerii Copernicus odbywać się będą zajęcia edukacyjne oraz kreatywne. Dodatkowo, zabudowa stoisk utrzymana będzie w zimowym klimacie.

Robo Masters to pierwsza strefa, dedykowana fanom budownictwa. Na sześciu stanowiskach najmłodsi mogą wybudować konstrukcje, takie jak makiety gór czy skoczni, z których będą zjeżdżały figurki na nartach lub na mini wyciągu. Kolejną atrakcją jest Strefa Robotyki, gdzie nie tylko będzie można budować i zaprogramować roboty, ale także wziąć udział w rywalizacji. Zadaniem uczestników będzie odśnieżenie terenu z waty imitującej śnieg oraz pluszowych pomponów. Dzieci będą musiały to zrobić za pomocą zdalnie sterowanych pojazdów; wygrywa osoba z najlepszym wynikiem. W tej strefie czeka również jeszcze jedna niespodzianka skierowana do najmłodszych gości galerii. Uczestnicy na przygotowanych stanowiskach będą mogli pomalować wirujące talerzyki oraz styropianowe kule, z których następnie stworzą kolorowe bałwanki.

Z kolei w Strefie Druku 3D będzie można zapoznać się z techniką druku specjalnymi długopisami 3D oraz zobaczyć z bliska jak działa prawdziwa drukarka 3D. Podczas warsztatów goście będą mieli okazję stworzyć szablony w kształcie śnieżynek, które następnie zabiorą ze sobą do domu i przyozdobią nimi swój pokój lub szkolną salę. Dostępne będą tutaj cztery stanowiska pracy. Czwartą atrakcją będzie Strefa Programowania, w której pod okiem instruktorów dzieci nauczą się podstaw programowania w środowisku Minecraft Education oraz Scratch. Do dyspozycji będzie także Ścianka Knoocker, czyli wielofunkcyjna tablica multimedialna wykorzystywana do zadań naukowych oraz rozrywkowych. Gra z użyciem ścianki Knoocker polega na kontrolowaniu animacji komputerowych poprzez trafienie piłkami w elementy wyświetlane na ściance. Zabawa ta uczy spostrzegawczości, refleksu, a także pozwala skupić się na zadaniu.

Na fanów zimowych sportów czekać będzie Zimowa Strefa Wirtualnej Rzeczywistości. Przy dwóch stanowiskach za pomocą gogli VR dzieci będą mogły spróbować swoich sił wcielając się w skoczka narciarskiego lub snowboardzistę, a także zwiedzić świat w zimowej scenerii. Nieco starszym uczestnikom dobrej zabawy i mocnych wrażeń dostarczy wehikuł czasu – stanowisko z komputerami stacjonarnymi z absolutnie kultową grą Deluxe SkiJump! Osoby pamiętające grę „w Małysza”, na pewno chętnie odwiedzą strefę retrogier.

 

Podczas Roboferii nie zabraknie mini rywalizacji z nagrodami! Aby być na bieżąco z informacjami o zaplanowanych konkursach i wziąć w nich udział, wystarczy śledzić profil Fb Galerii: https://www.facebook.com/GaleriaCopernicus.

Atrakcje w Galerii Copernicus odbędą się według poniższego harmonogramu:

  • Od poniedziałku do soboty – codziennie (6-11 lutego):

-strefa ROBOTYKI

-strefa VR

-strefa RETROGIER z kultową grą Deluxe SkiJump, interaktywna ścianka KNOOCKER

 

  • Poniedziałek oraz sobota (6 i 11 lutego) – ZIMOWA STREFA KONSTRUKCYJNA

 

  • Wtorek oraz środa (7 i 8 lutego) – PROGRAMOWANIE MINECRAFT

 

  • Czwartek oraz piątek (9 i 10 lutego) – STREFA DRUKU 3D

 

Programowanie, robotyka, nauka nowych technologii to fantastyczne narzędzie wspierające kreatywność u dzieci oraz przygotowujące je do coraz bardziej zautomatyzowanego świata. Najmłodsi najszybciej i najchętniej przyswajają wiedzę poprzez doświadczanie i zabawę. Czas ferii to doskonała okazja, aby skorzystać z wolnego czasu i zdobyć nowe umiejętności oraz doświadczenia. Dlatego przygotowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców Torunia ciekawą alternatywę dla spędzanych dni w domu. Zachęcamy do udziału w warsztatach zarówno indywidualnie, jak i dzieci w zorganizowanych grupach mówi Ewa Machowska dyrektor Galerii Copernicus.

Roboferie odbędą się w centrum handlowym Copernicus w dniach 6-11 lutego w godzinach 12.00-18.00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://galeriacopernicus.pl/roboferie-w-galerii-copernicus-kreatywne-zimowe-ferie-w-toruniu/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Moc przygód z Bluey! Czas na wspólną zabawę w Atrium Targówek! Biuro prasowe
2024-04-16 | 16:15

Moc przygód z Bluey! Czas na wspólną zabawę w Atrium Targówek!

Dla wszystkich małych i dużych fanów serii animowanej „Bluey”, nadchodzi niezwykła okazja do wspólnej zabawy! Odwiedź Atrium Targówek już 19 i 20
Dziecko Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci
2024-04-15 | 16:00

Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci

NISKIE CENY DLA NAJMŁODSZYCH: Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci Primark nieustannie oferuje rodzinom najlepszy wybór produktów, obniżając ceny
Dziecko Do egzaminu ósmoklasisty i matury pozostał mniej niż miesiąc
2024-04-15 | 01:00

Do egzaminu ósmoklasisty i matury pozostał mniej niż miesiąc

Odpoczywaj i wysypiaj się Neurobiolodzy informują na temat korzyści płynących ze świadomego odpoczynku. Kiedy łączymy intensywną naukę z aktywnym odpoczynkiem, nasz mózg

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.