Komunikaty PR

Rolety wewnętrzne materiałowe – które wybrać do pokoju dla dziecka?

2021-10-20  |  01:00
Biuro prasowe

Rolety wewnętrzne materiałowe – które wybrać do pokoju dla dziecka?

 

Urządzanie pokoju dla najmłodszych domowników zawsze stanowi wyzwanie. Rodzice starają się połączyć funkcjonalność pomieszczenia z wystrojem pasującym do wieku i zainteresowań dziecka. Jednym z aspektów, który odgrywa kluczową rolę w aranżacji przestrzeni dziecięcej jest światło. Tym elektrycznym możemy sterować za pomocą ustawienia i mocy lampek, żarówek, diod czy ledów, a o to naturalne zadbamy wybierając odpowiednie rolety wewnętrzne materiałowe. Ekspert marki Anwis radzi, na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Dzieci spędzają w swoich pokojach zdecydowaną większość czasu w ciągu doby. Te najmłodsze, oprócz komfortowej zabawy, muszą mieć zagwarantowany przede wszystkim spokojny sen. Te starsze, potrzebują przestrzeni do realizacji swoich pasji, zainteresowań, a także do owocnej i komfortowej nauki. Kluczowym elementem jest odpowiednie rozmieszczenie mebli i wyznaczenie stref do konkretnych celów. Stolik do zajęć manualnych dla małych dzieci i biurko do nauki dla starszych powinny znajdować się jak najbliżej okna. Łóżko możemy ustawić już w dalszej odległości. Strefę zabawy i rekreacji najlepiej zlokalizować na samym środku, w centrum pomieszczenia – będzie to bowiem jednocześnie najbardziej praktyczne i bezpieczne. Podpowiadamy, jakie rozwiązania zastosować i które rolety wewnętrzne materiałowe wybrać, aby podnieść poziom funkcjonalności pomieszczenia, dbając jednocześnie o jego wygląd.

 

Zdrowy sen to podstawa

Sen to dla dziecka podstawa prawidłowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego. Niemowlę przesypia często ¾ doby, a więc około 18 godzin. Rodzice doskonale wiedzą, że dla komfortu i bezpieczeństwa snu ogromne znaczenie mają nakarmienie i higiena dziecka, temperatura powietrza, odpowiedni ubiór i materac, brak zbędnych przedmiotów, zabawek, maskotek w łóżeczku. Wielu zapomina jednak, jak ważne jest ustawienie łóżeczka w dalszej odległości od źródeł światła oraz odpowiednie wyciemnienie pokoju, które dodatkowo pomoże tak małemu dziecku zrozumieć, że sen wiąże się z ciemnością. Kluczową kwestią jest brak bodźców świetlnych, które mogą zakłócać sen małych i starszych dzieci, szczególnie tych wysoko wrażliwych i czułych na ingerencję w postaci promieni słonecznych. Idealnym rozwiązaniem do każdego pokoju dziecięcego są rolety wewnętrzne materiałowe zaciemniające, które posiadają dodatkową ochronę w postaci materiału odbijającego światło nawet w 100% - radzi ekspert marki Anwis, Agnieszka Gołębiewska. W dzień podniesione podczas aktywności, a opuszczone w momencie usypiania i snu, doskonale sprawdzą się jako pomocnik ustalenia rytmu doby.

 

W świetle nauki

Starsze dzieci, oprócz komfortowych warunków do snu i zabawy, potrzebują prawidłowo zaaranżowanej przestrzeni do nauki. Odpowiednia wysokość biurka, wygodne krzesło, dbające o kręgosłup podczas długotrwałego pochylenia, nawodnienie, dostęp do świeżego powietrza – to wszystko sprawia, że nauka idzie w parze ze zdrowiem i daje odpowiednie efekty. Nie należy zapominać o jeszcze jednym aspekcie, kluczowym dla zdrowia oczu i sprawności umysłu – oświetleniu. Najkorzystniejsze dla młodego organizmu, który spędza długie godziny wytężając wzrok i intensywnie pracując głową, są naturalne promienie słoneczne. Aby zapewnić ich dostęp i efektywność, należy biurko ustawić jak najbliżej okna i zadbać o odpowiednie rolety wewnętrzne materiałowe. Ponieważ równie ważny jak światło, jest dostęp do świeżego powietrza i wietrzenie pokoju, warto wybrać rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami. Jeśli zdecydujemy się na odsłonięcie rolety do połowy szyby przy uchylonym oknie, co zagwarantuje padanie światła bezpośrednio na biurko, unikniemy poruszania materiału rolety przez podmuchy wiatru – informuje ekspert marki Anwis.

 

Uniwersalnie i wielozadaniowo

Optymalnym i bardzo korzystnym wyborem będą także rolety materiałowe wewnętrzne dzień noc. Dzięki połączeniu pasów materiałów przepuszczających światło i całkowicie je blokujących, możemy dowolnie sterować ilością promieni słonecznych w pomieszczeniu. Całkowicie opuszczona roleta z naprzemiennym ułożeniem tkanin będzie doskonała do zabawy dziecka w ciągu dnia – oświetli pomieszczenie, a jednocześnie ochroni przed nadmiarem słońca, które może przeszkadzać maluchom. Roleta ma także funkcje całkowitego podniesienia i zaciemnienia, więc będzie doskonała o każdej porze roku i doby. Co dodatkowo ważne, rolety wewnętrzne materiałowe dzień noc znakomicie sprawdzają się przy pracy na komputerze. Jak wiemy, ostatnie lata zdominowała nauka zdalna, a więc zapewnienie odpowiednich warunków do uczenia się przy sprzętach elektronicznych, jest obecnie obowiązkowe.

 

Bezpieczeństwo w parze z wyglądem

Child Safety – to systemy gwarantujące bezpieczeństwo znajdujące się w roletach wewnętrznych materiałowych Anwis, które powinny być podstawowym wyborem dla każdego rodzica. Zastosowane zabezpieczenia zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w roletach materiałowych wewnętrznych, które mogą być sterowane łańcuszkiem koralikowym. Chcemy dać dzieciom, zwłaszcza tym starszym, bezpieczną możliwość bycia samodzielnym i decydowania o tym, ile światła chcą wpuścić do swojego pokoju, dlatego zabezpieczenia Child Safety są idealnym rozwiązaniem – mówi Agnieszka Gołębiewska. Wielu rodziców pyta, czy takie funkcjonalne i bezpieczne produkty mogą być także ładne i estetyczne? Oczywiście, że tak. Nie tylko mogą, ale nawet powinny. Dla dziecka jego własny pokój to azyl, schronienie, ale także wielka duma i miejsce, w którym przybywa z radością. Powinno być kolorowe i pełne wzorów, co umożliwia bogaty wybór tkanin w ofercie rolet wewnętrznych materiałowych marki Anwis. Gładkie lub strukturalne, jednokolorowe bądź w nowoczesne wzory, w mocnych kolorach albo pastelowych barwach. Kwiaty, zwierzątka, geometryczne kształty – możemy wybierać i projektować przestrzeń, w której rolety będą nie tylko dodatkiem do funkcjonalności, ale ważnym elementem wystroju.

 

Rodzice powinni pamiętać o tym, że pokój dziecka to wielofunkcyjna przestrzeń – zarówno dniem, jak i nocą, a jej walory mogą zostać podkreślone przez dobór odpowiednich rolet wewnętrznych materiałowych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.