Rośnijmy razem! Dołącz do akcji sadzenia drzew z LITTLE STEPS®2
Akcja rozpocznie się w kwietniu i potrwa przez kolejne dwa miesiące*, a w jej ramach zostanie zasadzone 10 000 drzew. Partnerem akcji Rośnijmy razem są Lasy Państwowe, na terenie których zostaną posadzone drzewa.
Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają drzewa. Pomagają zredukować poziom hałasu, dają schronienie wielu zwierzętom oraz powodują, że świat staje się piękniejszy. Gdy przebywamy w lesie poprawia się nasze samopoczucie, czujemy się rozluźnieni. Drzewa pobierając dwutlenek węgla i oddając cenny tlen wpływają na zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych. Drzewa dają nam też ekologiczny i odnawialny surowiec jakim jest drewno.
Czy wiesz, że dorosła, 60-letnia sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób oraz obniża temperaturę powietrza o 8oC? To dlatego, tak istotne jest, by dbać o środowisko, w którym żyjemy. Twoje codzienne decyzje i wybory kształtują rzeczywistość Twojego dziecka, a także jego postawę. Wraz z marką LITTLE STEPS®2 oraz Lasami Państwowymi możesz zatroszczyć się o świat, którego piękno już wkrótce odkryje w pełni. Jak to zrobić?
1. Kup jeden karton mleka modyfikowanego LITTLE STEPS®2 lub LITTLE STEPS®3.
2. Zarejestruj się na stronie www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/rosnijmyrazem i wgraj dowód zakupu.
3. Wybierz jeden z obszarów, na którym chcesz, aby zostało zasadzone drzewo (Polska północna, centralna lub południowa).
4. Otrzymaj certyfikat udziału w akcji, który zostanie wysłany do Ciebie e-mailem.
5. Ciesz się, ze uczyniłeś świat lepszym!
Wierzymy, że dbałość o zasoby naturalne naszej planety to także troska o dorastanie Twojego dziecka. Chcesz wziąć udział w akcji i mieć realny wpływ na kształtowanie jego rozwoju? Wejdź na stronę www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/rosnijmyrazem i dowiedz się więcej na temat akcji Rośnijmy razem.
*W ramach akcji promocyjnej przewiduje się zasadzenie 10 000 drzew. Akcja rozpoczyna się 01.04.2020 i trwa do 01.06.2020 roku lub do wcześniejszego wyczerpania limitu drzew. Informacja o wcześniejszym zakończeniu akcji zostanie umieszczona na stronie akcji www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/rosnijmyrazem.
Ważna informacja:
Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.