ROZBUDŹ KREATYWNOŚĆ U SWOJEGO DZIECKA
Zabawy na świeżym powietrzu, kontakt z naturą i nabywanie nowych umiejętności mają świetny wpływ na rozwój dziecka. Warto pójść w kierunku aktywności pobudzających wyobraźnię najmłodszych. Dostarczą one wielu pozytywnych wrażeń, ale również wykształcą nowe umiejętności, które zaowocują w przyszłości. Dlatego niezwykle ważne jest, aby pielęgnować kreatywność swojego dziecka, organizując mu pomysłowe gry i zabawy. Zbliżający się Dzień Ojca to świetna okazja, aby wspólnie spędzić czas podczas angażującej rozrywki na świeżym powietrzu.
Okazuje się, że nie powinniśmy uczyć dzieci kreatywności, a stwarzać im odpowiednie warunki do jej rozwoju. Najmłodsi z natury są ciekawscy i dociekliwi, potrzebują jedynie odpowiednich warunków do wykształcenia w pełni swoich umiejętności. Planując im aktywności warto wziąć pod uwagę działania, które pobudzą ich wyobraźnię przy pomocy manualnych projektów z wykorzystaniem różnych narzędzi i materiałów. Tu szczególnie przyda się techniczny zmysł taty. Może on pokazać, jak przy pomocy często niepozornych przedmiotów urzeczywistnić pomysły, które sprawią wiele radości. Budowa pirackiego okrętu, lekcje survivalu, prace artystyczne – te wszystkie zabawy rozbudzają w dziecku kreatywność, a przy tym pozwalają na wspólne spędzanie czasu.
Pierwszy scyzoryk
Las, okoliczna łąka czy ogród to idealne miejsca na oderwanie dziecka od elektroniki. Mali odkrywcy, detektywi, artyści, poszukiwacze przygód – gdzie lepiej spędzą czas niż na łonie natury? Tu granice wyznacza wyłącznie wyobraźnia. W tworzeniu pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu pomoże My First Victorinox, czyli scyzoryk dedykowany najmłodszym. Przy jego pomocy i zawsze pod opieką dorosłych dzieci mogą rozbudzić w sobie zainteresowanie otaczającym je światem i zacząć go eksplorować.
Scyzoryk My First Victorinox to model stworzony z myślą o dzieciach. Posiada zaokrąglone ostrze, które zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas użytkowania. Pozostałe narzędzia, jak m.in. śrubokręt, wykałaczka, pęseta, otwieracz do kapsli pomogą podczas kreatywnych zabaw pod okiem starszych opiekunów. Scyzoryk występuje w zestawie ze smyczą i książką z kolorowankami pełną fascynujących przygód, dzięki którym dziecko nauczy się, jak bezpiecznie korzystać z ostrza (oczywiście pod nadzorem dorosłych).
Wspólna przygoda
Świeże powietrze, scyzoryk Victorinox i wyobraźnia to trio, które zagwarantuje całej rodzinie niesamowitą przygodę. Zbliżający się Dzień Ojca może stanowić dobrą okazję, aby wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Przedstawiamy trzy pomysły na zabawy, w które każdy tata może zaangażować swoje pociechy i rozbudzić w nich kreatywność.
Rzeźbienie w drewnie
Mając do dyspozycji My First Victorinox, dzieci mogą tworzyć niesamowite dzieła. Kawałki kory i patyki znalezione w lesie posłużą jako materiał do manualnych zadań. Wystarczy scyzoryk oraz pomoc rodzica i powstają różne ciekawe twory, jak figurki zwierząt, postacie z bajek czy drewniane łyżki lub widelce.
Przygoda na campingu
Dzieci uwielbiają spędzać czas pod namiotem. Atmosfera biwakowania kojarzy się im
z przygodami Indiany Jonesa oraz innymi podróżnikami z bajek i komiksów. Nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby poczuć tę atmosferę. Wystarczy znaleźć okoliczne pole namiotowe i zabrać dzieci na camping, nawet jeżeli miałby on trwać jeden dzień. Poza zabawą przy rozstawianiu namiotu, warto przekazać najmłodszym również kilka survivalowych wskazówek. Tu również przyda się scyzoryk. Pomoże przy otwieraniu konserwy, przykręceniu poluzowanej śrubki, a w okresie grzybobrania, w prawidłowym wycinaniu grzybów ze ściółki.
Kryjówka poszukiwaczy przygód
Jakie dziecko nie marzy o domku na drzewie lub tak zwanej bazie? Nadchodzą wakacje, więc warto pomyśleć, czy w ogrodzie uda się wygospodarować przestrzeń na niewielką konstrukcję. Budową zajmie się tata, ale domek będzie cieszył jeszcze bardziej, jeżeli swój wkład w jego budowę włoży również dziecko. Śrubokręt w My First Victorinox pozwoli mu przykręcić śrubki
w deskach, a mała piła zajmie się przedzieleniem na części dużych patyków, które mogą posłużyć za dach.
Wspólne przygody dzieci i rodziców to wspomnienia na całe życie. Szczególnie, jeżeli przy tym pociechy rozwijają swoją kreatywność i zdolności manualne.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.