Komunikaty PR

Rozpoczęła się akcja „Komputer dla ucznia”

2020-04-16  |  11:19
Biuro prasowe
Do pobrania Infopras ( 0.22 MB )

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Amest Otwock sp. z o.o. rozpoczęli akcję charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętych problemem wykluczenia cyfrowego. Kilkanaście rodzin z terenu powiatu otwockiego otrzymało komputery z oprogramowaniem, pozwalające na uczestniczenie w zajęciach szkolnych za pośrednictwem Internetu. Caritas i Amest Otwock zapraszają kolejne firmy, instytucje i osoby prywatne do przekazywania komputerów na rzecz dzieci i młodzieży.

W sytuacji epidemii koronawirusa nauczanie szkolne jest prowadzone za pośrednictwem Internetu. Daje to szkołom i dzieciom szerokie możliwości realizowania zajęć dydaktycznych, utrzymywania kontaktu ze szkołą, nauczycielami i grupą rówieśniczą. Niestety nie wszyscy uczniowie mają dostęp do komputerów, by móc uczestniczyć w zajęciach. Jest to realny problem wielu rodzin ubogich materialnie. Dlatego Amest Otwock Sp. z o.o. i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęły współpracę. W jej efekcie zakupiono kilkanaście komputerów wyposażonych w oprogramowanie, które zostały przekazane potrzebującym dzieciom i młodzieży.

- Pracujemy razem, aby umożliwić naukę uczniom wykluczonym cyfrowo. W pierwszej kolejności udostępniamy komputery niezbędne do edukacji rodzinom z powiatu otwockiego. Zostały one zakupione i przygotowane przez Amest-Otwock sp. z o.o. Ale nie chcemy na tym poprzestać. Już dziś zapraszamy kolejne firmy i zamożne osoby prywatne do dołączenia do naszej wspólnej akcji „Komputer dla ucznia”. Podjęta przez nas inicjatywa to dobry przykład współpracy lokalnego biznesu oraz instytucji charytatywnej Kościoła katolickiego. Pomóżmy dzieciom, zainwestujmy w ich przyszłość - zaznacza Ks. Kamil Chojnacki, Dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Wspólny projekt ma na celu wyrównanie szans beneficjentów, wśród których są dzieci z rodzin ubogich lub wielodzietnych. Prezes firmy Amest Otwock, Felice Scoccimarro, przekazując na ten cel środki finansowe, podkreślił, jak ważna jest wzajemna pomoc lokalnej społeczności i wspólna wrażliwość społeczna instytucji charytatywnej Kościoła katolickiego oraz miejscowego przedsiębiorstwa. W tym trudnym czasie musimy być solidarni z osobami szczególnie potrzebującymi. To nasz moralny obowiązek. Cieszę się, że możemy nieść pomoc z zaufaną i szanowaną organizacją, jaką jest Caritas. Dbajmy o siebie i innych. Okres pandemii to próba dla człowieczeństwa. Zachęcamy inne firmy, by włączyły się w naszą akcję. Jeżeli teraz nie zaopatrzymy dzieci w narzędzia edukacyjne to ograniczymy ich możliwości rozwojowe podkreśla Felice Scoccimarro, prezes zarządu Amest Otwock sp. z o.o.

 - Pomoc spotkała się z wyrazami ogromnej radości ze strony uczniów i rodzin. Dzieci są przeszczęśliwe, a rodzice bardzo wdzięczni. Dziękujemy za pamięć i wsparcie w trudnym dla wszystkich czasie - dodaje Magdalena Urbaniak, kierownik Świetlicy Profilaktyczno-Opiekuńczej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Otwocku.

Firmy, instytucje i osoby prywatne zainteresowane przekazaniem uczniom z ubogich rodzin komputerów do nauki szkolnej, lub środków na ich zakup za pośrednictwem Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszane są do kontaktu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe

Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Robotyka i SI

Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci​ poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.