Komunikaty PR

Rozpoczęła się pełna atrakcji Artystyczna Jesień w warszawskim Koneserze

2020-10-06  |  11:15
Biuro prasowe
Do pobrania Koneser ( 0.07 MB )

W warszawskim Centrum Praskim Koneser trwa cykl wydarzeń pod hasłem Artystyczna Jesień. Do połowy grudnia codziennie można wziąć udział w kilkuset bezpłatnych i rozwijających pasje atrakcjach, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko to w sercu stołecznej Pragi, w malowniczej, zrewitalizowanej scenerii.

Centrum Praskie Koneser przygotowało na jesień kilkaset atrakcji, które codziennie pozwolą nie tylko pogłębić, ale także rozbudzić zainteresowania całej rodziny. Od początku października do świąt Bożego Narodzenia odbędą się tu wydarzenia skierowane do mniejszych i większych dzieci oraz ich opiekunów. Koneser podczas tej jesieni stanie się warszawskim zagłębiem artystycznym.

Miłośnicy teatru, zarówno ci mali, jak i więksi, znajdą w programie mnóstwo wyjątkowych widowisk. W ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów dla Dzieci TASHKA, Festiwalu Sztuki i Sztuczki oraz innych wydarzeń zagrają najlepsze rodzime teatry dla dzieci:

Teatr Baj – „Nie wywołuj wilka” (23 października, godz. 17.30)

Teatr Atofri – „Jabłonka” (6 listopada,  godz. 17.30), „Ptasi baj” (19 listopada, godz. 17.30), „Pan Satie” (28 listopada, godz. 16.00), „Słoń Trąbibombi” (17 grudnia,  godz. 17.30)

Teatr Arlekin – „Rutka” (28 listopada o godz. 15.00 i 18.00), „Szary Chłopiec” (10 grudnia,  godz. 17.30) 

Triki Tashka – „Misza i Grisza ratują świat” (29 listopada, godz. 17.30), „Standupik” (11 grudnia, godz. 17.30)

Teatr Małego Widza – „Cztery pory roku” (29 listopada, godz. 16.00) oraz „Rozplatanie tęczy” Teatru Małego Widza i Teatru Guliwera (29 listopada, godz. 10.00)

Dodatkowo Teatr Ka pokaże spektakle połączone z warsztatami dla dzieci i młodzieży, m.in. teatr cieni Karagöz – to tradycyjna technika teatralna spotkana w Azji, wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO (co druga niedziela, od 4 października do 13 grudnia, godz. 16.00). Zaplanowano również cykl spektakli sensorycznych SoundDome z pokazami światła, które przewidziano dla wszystkich grup wiekowych, także dla dorosłych (każdy piątek, od 2 października do 13 listopada, godz. 19.30).

W Centrum Praskim Koneser będzie można rozwinąć zainteresowania dzieci związane z książkami. Wydawnictwo Wytwórnia przewidziało zajęcia rozwijające kreatywność i zdolności literackie: „Czytanie wrażeniowe dla przedszkolaków” (13 października, godz. 17.00), „Na czym polega metoda czytania wrażeniowego z dzieckiem” (20 października, godz. 17.00) oraz „Czytanie wrażeniowe dla najmłodszych (0-3 lata)” (27 października, godz. 17.00).                       

Oprócz tego Wydawnictwo Wytwórnia zaprosi na cykl warsztatów aktywnego czytania książek, połączonych z zajęciami kreatywnymi pt. „Klub Edzio i Przyjaciele”. Będą one dotyczyły odwagi, tolerancji, rywalizacji, przyjaźni, współpracy i ekologii (każdy poniedziałek, od 26 października do 7 grudnia, godz. 17.00). Zaplanowano także interaktywną wystawę dla dzieci i dorosłych „Warszawa Piżamorama”, stworzoną na bazie książki o tym samym tytule. Wydarzeniu będą towarzyszyły także warsztaty kreatywne (każdy wtorek, od 3 do 17 listopada, godz. 17.00).

Warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych poprowadzi z kolei galeria Art Sułek Space. Uczestnicy będą mieli możliwość lepienia z gliny dowolnych kształtów, a następnie ich wysuszenia, wypalenia i malowania farbami (soboty, od 10 października do 19 grudnia, godz. 12.00-14.00).

Miłośnicy doznań dźwiękowych również znajdą dla siebie rozrywkę. Artyści ze Smykofonii zorganizują cykl koncertów dla dzieci, połączonych z warsztatami muzycznymi: Jazz/swing z jesienną piosenką (18 października, w godz. 10.00-15.00), Opera na wesoło (22 listopada, w godz. 10.00-15.00) oraz „Średniowiecze – klasyka – muzyka żydowska. Trzy w jednym – Trio BASTARDA” (19 grudnia, w godz. 10.00-15.00).

Zapraszamy do Centrum Praskiego Koneser dorosłych i dzieci na Artystyczną Jesień. Nasze animacje, wydarzenia i imprezy gwarantują dobrą zabawę dla całej rodziny, a także rozwiną skrzydła kreatywności. Sztuka i literatura są szczególnie istotne w dobie postępującej cyfryzacji i odchodzenia od czytelnictwa. Co ważne, oprócz zaspokojenia głodu wiedzy, Koneser zadowoli najbardziej wymagających gości. Kilkanaście restauracji i kawiarni zadba o umilenie czasu z rodziną – mówi Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser.

Podczas Artystycznej Jesieni w Centrum Praskim Koneser przewidziano też szereg innych aktywności.  Warto szczególnie zwrócić uwagę na warsztaty szachowe dla dzieci i dorosłych, które według badań naukowych poprawiają zdolności intelektualne (każda sobota, od 3 października do początku grudnia, w godz. 12.30-14.30) oraz na warsztaty malarskie dla dzieci (każda sobota do końca listopada, w godz.  11.00-13.00). Ta ostatnia propozycja wspomaga rozwój poznawczy, doskonali zdolność koncentracji oraz rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Wśród pozostałych atrakcji przewidziano: warsztaty magnetofonowe przygotowane przez Muzeum Kaset (każda środa, od 7 października do 16 grudnia, godz. 17.00), Targi Trends4Kids (15 listopada) oraz rodzinna edycja Koneser Restaurant Week (20-29 listopada).

Szczegółowe informacje o wydarzeniach podczas Artystycznej Jesieni w Centrum Praskim Koneser są dostępne na stronie: www.koneser.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.