Ruszył drugi etap akcji „MediaMarkt i Zenek dzieciom”!
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Rozpoczął się drugi etap akcji „MediaMarkt i Zenek dzieciom”, w ramach której sieć przekaże 100 laptopów szkołom podstawowym. Klienci MediaMarkt zdecydują, do których placówek trafi sprzęt komputerowy. Głosowanie potrwa do 30 września br.
Nowe technologie wśród dzieci to już nie tylko forma rozrywki, ale również narzędzie wspierające naukę. Ostatnie miesiące wyraźnie pokazały, jak istotne jest odpowiednie wyposażenie szkolnych pracowni informatycznych. To właśnie dlatego sieć MediaMarkt, od lat promująca odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z nowych technologii, postanowiła wesprzeć najbardziej potrzebujące placówki oświatowe w Polsce.
Akcja jakiej nie było
Inicjatywa „MediaMarkt i Zenek dzieciom” wystartowała 1 września. Jej pierwszy etap obejmował nabór szkół, które samodzielnie mogły zgłaszać się do akcji. Z tej możliwości skorzystało ponad 180 placówek z całej Polski, które teraz mają szansę otrzymać nowoczesne wyposażenie pracowni informatycznej. MediaMarkt wraz ze swoim ambasadorem – Zenkiem Martyniukiem – przekaże łącznie 100 laptopów dla 20 podstawówek. 10 szkół wybiorą klienci sieci, kolejne 10 wyłoni komisja konkursowa.
Twój głos ma znaczenie
W wyłonieniu 10 zwycięskich szkół pomogą klienci MediaMarkt w ramach ogólnodostępnego głosowania. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów na wybraną placówkę. Do ich oddania uprawniają zakupy dokonane w dniach 1-30.09.2020 r. w sklepach stacjonarnych MediaMarkt lub na mediamarkt.pl, niezależnie od ich wysokości. Zakupy za 5, 10 czy 50 zł – nie ma to znaczenia, jeden paragon (lub faktura) uprawnia do oddania jednego głosu.
Nie czekaj, głosuj i pomóż swojej szkole
Warto przekazać informację o trwającym głosowaniu swoim bliskim i znajomym – wiedząc o konkursie, będą mogli zagłosować na Waszą szkołę przy każdym zakupie w MediaMarkt. Szanse na wygraną rosną wraz z liczbą osób, które dowiedzą się o akcji, a czas na głosowanie jest ograniczony – głosy można oddawać do 30 września br. za pośrednictwem strony mediamarktdzieciom.pl.
Wszystkie informacje o akcji „MediaMarkt i Zenek Dzieciom” znajdują się na mediamarktdzieciom.pl.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.