SMAK, KTÓRY KOCHAJĄ DZIECI. SKŁAD, KTÓRY AKCEPTUJĄ RODZICE
SMAK, KTÓRY KOCHAJĄ DZIECI.
SKŁAD, KTÓRY AKCEPTUJĄ RODZICE
#dobrysquadidziedoszkoly
Czy baton może być zdrowy? Czy można go przygotować tak, by był lekką, pożywną przekąską? Jak najbardziej! DOBRY SQUAD to pyszne, ekologiczne i certyfikowane batony, które codziennie mogą znaleźć się w śniadaniówce twojego dziecka.
Batony DOBRY SQUAD są w stu procentach naturalne. Nie zawierają w swoim składzie konserwantów oraz sztucznych zapychaczy. Są zdrowe, ponieważ dostarczają mnóstwo witamin i pyszne bo wypiekane według autorskiego, unikalnego przepisu.
Co wyróżnia DOBRY SQUAD?
Receptury batonów tworzone są z udziałem specjalistów i oczekują niekiedy nawet rok, by mogły zostać zrealizowane w manufakturze. Długo? Teoretycznie tak, ale wszystko po to, aby smak i skład zostały dopięte na ostatni guzik. Jak mówią sami pomysłodawcy manufaktury DOBRY SQUAD Paulina Skalbani i Maciej Bojar: „Sami tworzymy nasze receptury. Czasami pomysł na przepis czeka ponad rok na realizację, dojrzewa w naszych głowach, a my nieprzerwanie szukamy inspiracji i połączeń smakowych pośród różnych owoców i orzechów”.
I nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady, bo o dobrą jakość produktu warto zadbać. Batony DOBRY SQUAD uzupełnią codzienne menu dzieci o wartościowe orzechy oraz naturalnie suszone owoce, bez dodatku konserwantów i sztucznych słodzików. Wiele produktów dostępnych w sklepach, nawet tych ze zdrową żywnością, zawiera syrop glukozowo-fruktozowy. Badania wykazały, że syrop ten hamuje wydzielanie określonych neuroprzekaźników, które są odpowiedzialne za poczucie sytości. Dlatego baton zawierający naturalne suszone owoce i orzechy zapewni poczucie sytości na dłużej.
Batony DOBRY SQUAD o dobrym składzie uczą dzieci jeść zdrowo, nawet wtedy, kiedy mają ochotę na coś słodkiego. Specjalnie połączone suszone owoce oraz orzechy tworzą przepyszną przekąskę, zapewniając moc witamin i minerałów. Batony idealnie uzupełnią dietę dzieci w szkołach i przedszkolach. Dzięki bogatej ofercie smaków, nigdy się nie znudzą.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.