Spędź ferie w Bytomiu!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Nauka przez zabawę, filmowe emocje na dużym ekranie i sportowa rywalizacja na wysokości. Tegoroczne ferie w Bytomiu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Zobaczcie, jak Wasze dziecko może spędzić ten czas.
W tym roku ferie na Śląsku potrwają do 26 stycznia. Wszyscy, którzy zostają na ferie w mieście, nie będą jednak narzekać na brak atrakcji. – Jak co roku chcemy, aby zimowe ferie były dla dzieci intensywnym czasem zabawy, ale też i odkrywania świata – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. Sprawdźcie, jak można ciekawie spędzić tegoroczne ferie w Bytomiu.
Darmowe warsztaty języka angielskiego
Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego trwają od 13 stycznia. Dzieci w atmosferze zabawy nauczą się angielskich słów i zwrotów o zimowej tematyce. Lekcje prowadzą lektorzy ze szkoły językowej Profi-Lingua w Agorze Bytom, którzy zaplanowali także aktywności plastyczne. Warsztaty odbywają się w pięciu grupach wiekowych: 4-5 lat, 6-7 lat, 8-10 lat, 11-12 lat i 12+. Podczas tegorocznych ferii każda z grup spotka się trzy razy w tygodniu, a pojedynczy kurs potrwa tydzień. Każde zajęcia to 60 minut zabawy i nauki. Zapisy na bezpłatne lekcje języka angielskiego są przyjmowane telefonicznie (726-410-094) lub osobiście w szkole.
Sport i filmowe emocje
Sportowe emocje na wysokościach oraz laserowa rywalizacja w ciemnościach. Podczas ferii w Bytomiu można skorzystać z ośmiu ścianek wspinaczkowych o różnym stopniu trudności. Atrakcja jest dostępna nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Tym zaś, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką, fachowych porad oraz kursów udzieli wykwalifikowana kadra City Climb.
Na fanów paintballa czeka zaś emocjonująca rywalizacja w ciemnościach w Laserhouse (poziom +3). Arena gry w laser tag, czyli laserową odmianę paintballa pozwala na indywidualną bądź zespołową rywalizację.
Ferie to także odpowiedni czas, by nadrobić kinowe zaległości w Cinema City w Agorze Bytom. Najmłodszych na pewno zainteresują animacje tj. „Kraina Lodu 2”, „Urwis”, „Tajni i fajni” czy „Misiek i chiński skarb”. Nieco starsze dzieci nie mogą przeoczyć kolejnej odsłony „Jumanji”.
Zabawa po śląsku
Przez całe ferie najmłodsi mogą również bezpłatnie korzystać z Bajtel Placu, czyli nowoczesnej strefy zabawy inspirowanej śląskim podwórkiem. Na poziomie +2 Agory Bytom znajduje się nie tylko ślizgawka, drabinki i akcesoria do zabawy, ale także wielkoformatowe klocki. Całość Bajtel Placu wyłożona jest specjalną piankową wykładziną zapewniającą bezpieczeństwo najmłodszym. Dodatkowo na poziomie +1 kursuje bezpłatna kolejka dla dzieci, którą najmłodsi mogą podróżować po galerii. Kolejka jeździ w piątki i soboty.
Więcej na: www.agorabytom.pl
facebook.com/AgoraBytom

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.