Komunikaty PR

Śpij spokojnie - czyli komfort i ergonomia

2024-02-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Rossa
Rumour PR

Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/

Warszawa, 21 lutego 2024 r. - Bezpieczeństwo dzieci w podróży nie zawsze idzie w parze z komfortem. Niektóre rozwiązania, choć skutecznie chronią naszych najbliższych, nie zapewniają wygody podróżowania. Polska marka Avionaut ustanawia nowe standardy w tej dziedzinie i wraz z fotelikiem Avionaut MaxSpace Comfort System+ rewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o siedzeniu, a nawet spaniu w samochodzie. Opracowany we współpracy z dziecięcymi fizjoterapeutami, fotelik stanowi również kompleksowe rozwiązanie we wspieraniu zdrowego rozwoju kręgosłupa dziecka podczas podróży.

 

Bezpieczeństwo kosztem wygody – a może da się lepiej?

Znalezienie idealnego kompromisu między wygodą a bezpieczeństwem w foteliku samochodowym dla dzieci jest wyzwaniem, z którym borykają się zarówno rodzice, jak i producenci na całym świecie. Z jednej strony chcemy, aby dzieci podróżowały w najwyższym komforcie, szczególnie podczas dłuższych tras, gdzie jakość snu może znacząco wpłynąć na ich nastrój i samopoczucie. Z drugiej strony, bezpieczeństwo jest priorytetem, co wymaga stosowania fotelików spełniających rygorystyczne normy i testy bezpieczeństwa. Kluczem jest znalezienie produktu, który harmonijnie łączy te dwie cechy, oferując dziecku bezpieczną i komfortową podróż.

Jesteś tak zdrowy, jak Twój kręgosłup

Polska marka Avionaut kładzie duży nacisk na projektowanie fotelików zgodnie z wytycznymi środowisk medycznych, szczególnie fizjoterapeutów. Znajduje to odzwierciedlenie w pozytywnym zaopiniowaniu produktów przez niemieckie stowarzyszenie AGR (Aktion Gesunder Rücken), które zrzesza ponad 150 specjalistów, takich jak fizjoterapeuci oraz lekarze różnych dziedzin, specjalizujących się w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. AGR, organizacja długo wspierająca badania i inicjatywy mające na celu zwalczanie bólu pleców, promuje produkty przyczyniające się do zapobiegania chorobom układu kostnego. Znakiem rozpoznawczym AGR jest specjalne oznaczenie jakości, przyznawane produktom wspierającym zdrowie pleców – od fotelików przez łóżka i obuwie, a nawet plecaki.

MaxSpace Comfort System+, czyli propozycja Avionaut dla starszaków, ważących między 15-50kg (100-150 cm), wyróżnia zaawansowana ergonomia pozycji siedzącej i półleżącej. Jest wyposażony w szereg funkcji zaprojektowanych do wspierania naturalnej krzywizny kręgosłupa, oferując unikalne połączenie wsparcia dla odcinka szyjnego, lędźwiowego i dodatkowego wypełnienia siedziska. To ergonomiczne podejście zapewnia, że szyja, plecy i nogi są odpowiednio podparte, minimalizując ryzyko dyskomfortu i późniejszych problemów z postawą.

Możliwość odchylenia siedzenia do pozycji odpoczynku znacząco poprawia jakość snu podczas podróży, ale również odciąża odcinek szyjny i zapobiega opadaniu głowy, zapewniając naturalne, zdrowe ułożenie. Rodzice wszystkich młodych podróżujących z pewnością docenią wszelkie wsparcie w zachowaniu ciągłości snu dzieci. Zresztą, każdy pasażer zna ból szyi i kręgosłupa po samochodowej drzemce w niewygodnej pozycji. Innowacyjna technologia pozwala teraz uchronić przed nim najmłodszych.

Bezpieczeństwo w europejskich standardach

Naturalnie, przy zakupie fotelika, zwracamy uwagę na potwierdzenie standardów bezpieczeństwa. Na tym tle, Maxspace Comfort System+ również nie odstaje od konkurencji. Pozytywny wynik testu ADAC przemawia za wysoką jakością wykonania i normami bezpieczeństwa. Dodatkowo, produkt spełnia opracowany przez Europejską Komisję Gospodarczą standard R129/03, znany również jako i-Size, który weryfikuje poziom ochrony dzieci w samochodach, w przypadku zderzeń bocznych i czołowych oraz nakłada wymogi dotyczące lepszych systemów mocowania fotelików (np. ISOFIX), co ułatwia ich prawidłową instalację oraz zwiększa kompatybilność fotelików z różnymi modelami pojazdów.

Zdrowe dziecko, to wyspane dziecko!

Avionaut MaxSpace Comfort System+ zdaje się odpowiadać na wszystkie problemy, przed którymi stają rodzice młodych podróżujących. Inwestycja w bezpieczeństwo, zdrowie i komfort jazdy, a przy okazji mniej marudne i lepiej wypoczęte dzieci, to spokój i radość dla całej rodziny.

 

O Avionaut

Avionaut to innowacyjna polska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości fotelików samochodowych dla dzieci. Założona z pasji do bezpieczeństwa i komfortu najmłodszych, w ciągu 13 lat obecności na rynku, uznanie oraz oficjalną certyfikację AGR zyskała dzięki zachowaniu najwyższych standardów w ochronie zdrowego kręgosłupa. Pozytywnie oceniany zarówno w niemieckich testach ADAC oraz rygorystycznym szwedzkim Plus Test, Avionaut łączy nowoczesne rozwiązania inżynieryjne z estetycznym designem, dbając o to, aby każdy fotelik był nie tylko bezpieczny, ale również wygodny i łatwy w użytkowaniu. Avionaut wyróżnia się na rynku jako jedyna firma w Europie, która realizuje cały proces produkcji w jednej, polskiej fabryce, korzystając wyłącznie z własnych, lokalnie wyprodukowanych i opatentowanych komponentów. Więcej na temat marki Avionaut znajdziesz na stronie https://avionaut.com/pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rumour PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.