Spotkaj się z Nelą… online!
We wtorek, 17 marca ruszyła internetowa akcja Neli Małej Reporterki. W ramach cyklu „Książki oknem na świat”, młoda podróżniczka zaprasza na wydarzenia on-line, podczas których na żywo będzie opowiadała o swoich przygodach. Wirtualne spotkania z Nelą potrwają codziennie, aż do końca bieżącego miesiąca włącznie.
Nela – nastoletnia pisarka, podróżniczka i prezenterka telewizyjna, zaprasza dzieci, młodzież, a także dorosłych na autorski cykl spotkań on-line pod nazwą „Książki oknem na świat”. Codziennie, przez 14 dni Nela będzie zabierała widzów w wirtualną podróż po odległych zakamarkach świata. „Wszyscy jesteśmy w domach, bo to bardzo ważne dla naszych rodziców, babć, dziadków i wszystkich innych osób!!! Dlatego postanowiłam, że będę się z Wami spotykać codziennie na Facebooku i opowiadać na żywo o moich przygodach” – wyjaśnia Nela.
Spotkania online odbędą się codziennie, od 17. do 31. marca br., na Facebookowym fanpage Neli www.facebook.com/podrozeneli. Wydarzenia będą rozpoczynać się o godzinie 19:00 i potrwają około 60 minut. W czasie wystąpienia Neli, dzieci mogą zadawać swoje pytania, na wybrane z nich, Mała Reporterka odpowie po zakończeniu prezentacji. Tematem pierwszego wirtualnego spotkania będą przygody z książki pt. „Nela i tajemnice oceanów”.
Kto: Nela Mała Reporterka online
Gdzie: Facebookowy fanpage Neli www.facebook.com/podrozeneli
Kiedy: codziennie, od 17. do 31. Marca
Godzina: 19:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.