Start akcji „Powrót do szkoły” w sklepach sieci Netto
Mimo że za nami dopiero półmetek tegorocznych wakacji, już teraz warto zacząć zastanawiać się nad stopniowym kompletowaniem szkolnej wyprawki. Jak pokazują badania, 9 na 10 osób twierdzi, że realizuje je przed pierwszym dzwonkiem, a nieco ponad 3/4 rodziców jest gotowych na nowy rok szkolny w połowie sierpnia[1]. Sieć Netto wychodzi naprzeciw preferencjom klientów i umożliwia wcześniejsze zrobienie szkolnych zakupów, wprowadzając 29 lipca ofertę „Powrót do szkoły 2024”.
- Początek sierpnia jest idealnym momentem na rozpoczęcie kompletowania szkolnej wyprawki. Jej wcześniejsze zaplanowanie pozwoli uniknąć zakupów na ostatnią chwilę i związanego z nimi stresu. Pomoże to również rozłożyć wydatki w czasie, unikając przeciążenia domowego budżetu – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager w Netto Polska.
Według badań, w ubiegłym roku 50 proc. rodziców uwzględniało w swoich planach budżetowych wydanie na wyprawkę szkolną do 500 złotych. Druga połowa zakładała z kolei koszty zakupów powyżej tej kwoty, przekraczające nawet 1000 złotych. W badanej grupie 7 na 10 osób spodziewało się wydatków większych niż w roku poprzednim[2].
Oferta szkolna na każdą kieszeń
- W Netto wychodzimy naprzeciw aktualnym potrzebom konsumentów. Przygotowana przez nas oferta „Powrót do szkoły 2024” umożliwia rodzicom i ich pociechom skompletowanie pełnego zakresu artykułów, niezależnie od wielkości przewidzianego budżetu. Bogaty asortyment w atrakcyjnych cenach sprawi, że powrót do szkolnej ławki odbędzie się ze wszystkimi potrzebnymi przyborami „pod ręką” – dodaje Patrycja Kamińska.
Wśród proponowanych przez Netto artykułów szkolnych znajdują się produkty podstawowe – takie jak zeszyty w kratkę lub linie (od 1,99 PLN za 30 kartek i od 2,49 PLN za 60 kartek), bloki rysunkowe i techniczne (od 2,49 PLN za 1 szt.), kleje w sztyfcie (od 2,99 PLN za 1 szt.) lub w płynie (3,99 PLN za 1 opak.), farby plakatowe (od 14,99 PLN za 1 opak.), w tym pastelowe, farby akwarelowe (9,99 PLN za 1 opak.), w sztyfcie (15,99 PLN za 1 opak.) czy do malowania palcami (17,99 PLN za 1 opak.), plastelina (od 6,99 PLN za 1 opak., w zależności od liczby kolorów) czy zestawy geometryczne (5,99 PLN za 1 komplet).
Jeśli chodzi o przybory do pisania, można wybierać pomiędzy niebieskimi długopisami żelowymi (od 6,99 PLN za 2 szt., 1 opak.), długopisami wymazywalnymi (od 6,99 PLN za 1 szt.), a piórami ze stalówką (14,99 PLN za 1 szt.). W ofercie Netto dostępne są również ołówki grafitowe z gumkami do ścierania (od 4,99 PLN za 1 opak.).
Oferta „Powrót do szkoły 2024” obowiązuje w sklepach sieci Netto od poniedziałku 29.07 do soboty 31.08 lub do wyczerpania zapasów.
Z całym katalogiem promocyjnym można zapoznać się na stronie internetowej: https://www.netto.pl/katalog-powrot-do-szkoly-2024/
[1] Badanie SW Research Agencji Badań Rynku i Opinii na zlecenie Empiku, przeprowadzone w dniach 3-14.07.2023 r. metodą CAWI na ogólnopolskiej grupie 1026 respondentów (dorosłych posiadających dzieci).
[2] Tamże.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.