Startuje Festiwalowe Lato Konesera! Moc atrakcji dla dzieci i całych rodzin
Festiwal Zręczności, spektakle teatralne, warsztaty i inne atrakcje. Tegoroczne Festiwalowe Lato Konesera to wiele wydarzeń dla dzieci i całych rodzin. A co istotne – wstęp na zdecydowaną większość z nich jest bezpłatny!
Rok szkolny zakończył się, a to oznacza, że rozpoczęły się wakacje. To również znak, że zaczyna się Festiwalowe Lato Konesera. Wśród rozmaitych atrakcji wiele z nich to doskonały pomysł na spędzenie czasu dla dzieci lub w gronie rodziny. Już w sobotę, 2 lipca, rusza Festiwal Zręczności. To unikalne, bezpłatne warsztaty cyrkowe, będące okazją do wspaniałej, wspólnej zabawy. Kolejne wydarzenia – 9 i 16 lipca.
Wielkim wydarzeniem dla najmłodszych Koneserów sztuki będzie cykl plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury (wstęp wolny). Wśród dostępnych tytułów, część skierowana jest do dziecięcej publiczności i całych rodzin:
- 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek”,
- 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia”,
- 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa”.
– Centrum Praskie Koneser to miejsce, w którym sztuka jest dostępna dla każdego. Również dla najmłodszych. Spektakle teatralne czy interesujące warsztaty pobudzają kreatywność, uczą obcowania z kulturą, a także pozwalają na spędzenie inspirującego czasu w gronie całej rodziny – mówi Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.
Najmłodsi podczas Festiwalowego Lata Konesera będą mogli również rozwinąć swoje umiejętności plastyczne – dla młodych fanów sztuki przygotowano wydarzenie Maluj z Koneserem w Domu ze Sztuką. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek lipca, w godz. 12.00-14.00 (wstęp wolny, konieczne jest pobranie wejściówki). Oprócz tego, Festiwalowe Lato Konesera to również:
- Poranki z Bolkiem i Lolkiem, każda sobota, godz. 11.00-12.00, Galeria Ilustracji i Komiksu PolishComicArt.pl (wstęp wolny),
- Strefa GIGA GIER, dostępna codziennie, plac Konesera (bezpłatnie),
- Akademia Magii Magic Mind Museum, 5, 12 i 19 lipca, godz. 17.30-18.30, plac Konesera (wstęp wolny).
Co warto podkreślić, wydarzenia Festiwalowego Lata Konesera dla dzieci organizowane są pod honorowym patronatem UNICEF Polska. To już kolejna, po Magicznym Dniu Dziecka w Magic Mind Museum, współpraca pomiędzy Centrum Praskim Koneser a tą organizacją.
– Cieszę się, że mogliśmy objąć patronatem honorowym tak ciekawy projekt dla dzieci jakim jest Festiwalowe Lato Konesera. Wydarzenia przygotowane przez Centrum Praskie Koneser, pozwolą najmłodszym nie tylko korzystać z wielu wspaniałych atrakcji, ale również rozwijać swoje pasje i talenty.– podkreśla Paweł Barski, dyrektor marketingu i komunikacji UNICEF Polska.
Więcej informacji o wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.